Kraj

P.O. lidera

Projekt Hołownia: i co z tego wyjdzie

Nie da się pominąć Hołowni w opozycyjnych układankach na najbliższe wybory. Nie da się pominąć Hołowni w opozycyjnych układankach na najbliższe wybory. Basia Dziedzic
Powoli przestaje się kojarzyć z nadzieją. Zamiast tego stał się beneficjentem wszelkich opozycyjnych rozczarowań. Szymon Hołownia cały czas jest na fali, chociaż stopniowo zaczynają się ujawniać ograniczenia jego projektu.

Publicznie twierdzi, że rywalizacją o przywództwo na opozycji ekscytują się tylko politycy i dziennikarze. To „komiks wirtualny”, przeciwieństwo „spraw naprawdę ważnych”. Nietrudno jednak bagatelizować znaczenie czegoś, co już się ma. Polska 2050 chyba już bezpiecznie usadowiła się na poziomie 20 proc. poparcia i coraz śmielej przymierza się do sforsowania kolejnej symbolicznej granicy. A ponieważ w podobnym tempie spadają notowania Koalicji Obywatelskiej, prymatowi Hołowni na opozycji obecnie nic nie zagraża.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "P.O. lidera"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Grzechy główne biskupów

Episkopat Polski. 99 czynnych biskupów. W październiku pojadą do Watykanu zdać papieżowi Franciszkowi relację z sytuacji w kraju. Czy wrócą z dymisjami? Czy też opleceni wspólnotą interesów i omertą przetrwają i ten kryzys?

Katarzyna Kaczorowska, Joanna Podgórska
18.06.2021