Kraj

Polska zbrojna

Polacy kupują coraz więcej broni

W Polsce właściwie każdy niekarany może skutecznie ubiegać się o pozwolenie na broń. W Polsce właściwie każdy niekarany może skutecznie ubiegać się o pozwolenie na broń. Marcin Bondarowicz
W ciągu ostatnich pięciu lat o połowę wzrosła liczba posiadaczy broni w Polsce. Zbroi się głównie klasa średnia. I to z rozmachem. Przeciętny posiadacz ma kilka sztuk broni. Najwięksi zapaleńcy własne strzelnice.
Piknik strzelecki na strzelnicy Stone Range.Maga Ćwieluch Piknik strzelecki na strzelnicy Stone Range.

Strzelnica Stone Range ma trudną do wymówienia nazwę i jeszcze trudniejszą do znalezienia lokalizację. Właściwie leży pośrodku niczego. Ale 12 czerwca wieś Kamień w gminie Dmosin przeżyła prawdziwy najazd gości. Najazd to słowo jak najbardziej adekwatne, bo większość z nich była uzbrojona. I to solidnie. A jak ktoś nie był, to na miejscu czekało tyle broni i amunicji, że każdy wchodzący na piknik w gratisie dostawał zatyczki do uszu. W cenie wejściówki można było oddać kilka strzałów. A jak komuś się spodobało, to za odpowiednią dopłatą mógł tych strzałów oddać dużo więcej.

Polityka 26.2021 (3318) z dnia 22.06.2021; Temat tygodnia; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska zbrojna"
Reklama

Czytaj także

Historia

Droga sztuka – w co się teraz inwestuje

Aukcyjny rynek sztuki w Polsce w swojej 30-letniej historii przeżywał hossy i bessy, mody i nagłe zwroty. Ale mniej więcej od roku po prostu staje na głowie.

Piotr Sarzyński
22.07.2021