„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Czy Czarnek jest normalny

Z życia sfer

Buty prezesa Jarosława Kaczyńskiego Buty prezesa Jarosława Kaczyńskiego falstafiku / Twitter
Zagadka dwóch różnych butów, które Jarosław Kaczyński miał na zjeździe założycielskim partii Republikanie, została naukowo wyjaśniona.

Zagadka dwóch różnych butów, które Jarosław Kaczyński miał na zjeździe założycielskim partii Republikanie, została naukowo wyjaśniona. Ustalono, że oba buty były jednakowe, a temu, że telewidzowie widzieli dwa różne, winne jest złudzenie optyczne. Tym samym upadają spiskowe teorie, że Kaczyński miał buty nie do pary na skutek pogłębiającej się demencji albo niedopatrzenia zakładającego mu obuwie ochroniarza, albo cyberataku przeprowadzonego z terytorium Rosji. Fałszywa okazała się też hipoteza, że za podsunięcie prezesowi dwóch różnych butów odpowiadają siły, które wcześniej próbowały ośmieszyć go filmem poświęconym jego działalności opozycyjnej.

Polityka 27.2021 (3319) z dnia 29.06.2021; Felietony; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy Czarnek jest normalny"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021