Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Tną w Augustowie

Wycinka lasów w Augustowie. Protestują ekolodzy, samorządowcy, nawet część radnych PiS

Znikające drzewa łączą augustowian ponad podziałami; w protest włączyły się regionalne organizacje chroniące środowisko, branża turystyczna, bartnicy z Bractwa Bartnego i samorządowcy Znikające drzewa łączą augustowian ponad podziałami; w protest włączyły się regionalne organizacje chroniące środowisko, branża turystyczna, bartnicy z Bractwa Bartnego i samorządowcy P. Kotwica
Pod topór poszły drzewa przy dworcu kolejowym; ponadhektarowe zręby pojawiły się obok plaży Królowa Woda nad objętym strefą ciszy jeziorem Sajno; spore rębnie – w pasie oddzielającym osiedle Borki od jeziora Niecko i na półwyspie Dąbek.

Podlaski kurort spodziewa się jednego z najlepszych sezonów letnich w historii, swoje robi pandemiczna ostrożność nakręcająca zainteresowanie wakacjami w kraju. Tym większe zaskoczenie budzi działalność leśników, którzy zintensyfikowali wycinki w granicach miasta. Pod topór poszły drzewa przy dworcu kolejowym; ponadhektarowe zręby pojawiły się obok plaży Królowa Woda nad objętym strefą ciszy jeziorem Sajno; spore rębnie – w pasie oddzielającym osiedle Borki od jeziora Niecko i na półwyspie Dąbek, w sąsiedztwie willi, w której bywał prezydent Ignacy Mościcki.

Polityka 28.2021 (3320) z dnia 06.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Tną w Augustowie"
Reklama

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022