Kraj

Teraz oni – czyli działacze idą do rad. Tak PiS robi porządki

Rekomendację do RN dostała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, znajoma prezesa Kaczyńskiego, która prowadziła partyjną telewizję, kiedy PiS był w opozycji, a dziś ma swoje programy w Polskim Radiu. Rekomendację do RN dostała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, znajoma prezesa Kaczyńskiego, która prowadziła partyjną telewizję, kiedy PiS był w opozycji, a dziś ma swoje programy w Polskim Radiu. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W ostatni piątek 13 członków rodzin polityków PiS odeszło z rad nadzorczych (RN) spółek Skarbu Państwa – m.in. żona europosła Ryszarda Czarneckiego i syn posła Krzysztofa Tchórzewskiego. To realizacja uchwały o samooczyszczeniu partii władzy, którą PiS podjęło 3 lipca. Zdecydowano, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek ani być przez te spółki zatrudniani. Dodano, że zakazy nie obejmują osób, które już mają w nich pracę m.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Wybuchowe wesele. Zostali bez domu i z kredytem na całe życie

W jednej chwili wesele Wawrzyniaków zamieniło się w koszmar. Każdego dnia nurtuje ich pytanie: jak tu obchodzić rocznicę?

Norbert Frątczak
18.07.2021