Kraj

Teraz oni – czyli działacze idą do rad. Tak PiS robi porządki

Rekomendację do RN dostała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, znajoma prezesa Kaczyńskiego, która prowadziła partyjną telewizję, kiedy PiS był w opozycji, a dziś ma swoje programy w Polskim Radiu. Rekomendację do RN dostała Małgorzata Raczyńska-Weinsberg, znajoma prezesa Kaczyńskiego, która prowadziła partyjną telewizję, kiedy PiS był w opozycji, a dziś ma swoje programy w Polskim Radiu. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

W ostatni piątek 13 członków rodzin polityków PiS odeszło z rad nadzorczych (RN) spółek Skarbu Państwa – m.in. żona europosła Ryszarda Czarneckiego i syn posła Krzysztofa Tchórzewskiego. To realizacja uchwały o samooczyszczeniu partii władzy, którą PiS podjęło 3 lipca. Zdecydowano, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek ani być przez te spółki zatrudniani. Dodano, że zakazy nie obejmują osób, które już mają w nich pracę m.

Polityka 30.2021 (3322) z dnia 20.07.2021; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 7
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021