Kraj

Sejm transakcyjny

Publiczna korupcja polityczna

Narzucona przez Kaczyńskiego radykalna polaryzacja w zasadzie wyklucza współpracę ponad podziałami. Narzucona przez Kaczyńskiego radykalna polaryzacja w zasadzie wyklucza współpracę ponad podziałami. Grzegorz Krzyżewski/Fotonews / Forum
Rządy PiS właśnie weszły w schyłkowy etap, chociaż może on jeszcze trochę potrwać. Będzie to czas postępującej demoralizacji władzy, systemowej korupcji, bezwzględnej eksploatacji resztek dobra wspólnego.
Z politologicznego punktu widzenia Polską już dziś rządzi gabinet mniejszościowy.Adam Chełstowski/Forum Z politologicznego punktu widzenia Polską już dziś rządzi gabinet mniejszościowy.

Slogan o „dobrej zmianie” już dawno wypadł z propagandowego obiegu. „Nowa normalność” po pandemicznym kryzysie także gdzieś się zawieruszyła, bynajmniej nie z powodu niejasnych perspektyw zdrowotnych na jesień. Po rozpadzie Zjednoczonej Prawicy w jej oryginalnym kształcie i utracie większości w Sejmie obóz rządzący już na dobre przestawił się na tryb awaryjny. Silniki władzy straciły dawną moc i chociaż coraz agresywniej próbuje wciskać pedał gazu, obroty już nie rosną.

Polityka 35.2021 (3327) z dnia 24.08.2021; Temat z okładki; s. 16
Oryginalny tytuł tekstu: "Sejm transakcyjny"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021