Kraj

Ośrodki nie mają środków

W ośrodkach dla uchodźców tłoczno i biednie

Ośrodek dla cudzoziemców w Dębaku koło Podkowy Leśnej. Ośrodek dla cudzoziemców w Dębaku koło Podkowy Leśnej. Leszek Zych / Polityka
Marne jedzenie, nuda i tylko las wkoło. Pobyt w ośrodku dla cudzoziemców przypomina tanie kolonie dla młodzieży. Nie wygląda to źle, dopóki nie trzeba tam spędzić kilku lat życia.
Dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej.Wojciech Pacewicz/PAP Dzień otwarty w ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej.

Do pierwszej śmierci doszło w zeszły czwartek nad ranem. Dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka wyszedł do dziennikarzy i poinformował o zgonie pięcioletniego Alego. Następnego dnia zwołano kolejną konferencję, tym razem w sprawie sześcioletniego Mustafy. Chłopiec został poddany przeszczepowi wątroby od jednego z członków rodziny. Wątroba się przyjęła i pracowała prawidłowo, pogarszała się jednak praca mózgu. „Stan chłopca nie uległ zmianie” – powiedziała rzeczniczka placówki w piątek.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Ośrodki nie mają środków"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021