Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Chodź na religię, bo nie dojdziesz do funkcji

Dzięki uczęszczaniu na religię możemy w przyszłości liczyć na objęcie takich funkcji, jak rzecznik episkopatu, prezes Ordo Iuris czy ojciec dyrektor jakiegoś radia lub telewizji.

Polska młodzież coraz chętniej rezygnuje z religii w szkole, jednak religia nie rezygnuje z tej młodzieży. Dowodem skierowana do uczniów ulotka, w której Archidiecezja Krakowska uprzedza, że nieuczęszczanie na religię może mieć fatalne konsekwencje na przyszłość. „Rezygnując z lekcji religii możesz zostać niedopuszczony/-a do niektórych sakramentów i funkcji w Kościele” ostrzega ulotka, uprzedzając, że niechodzenie na religię spowoduje także poważne braki w edukacji, które w przyszłości uniemożliwią zawarcie kościelnego małżeństwa.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Felietony; s. 98
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022