Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Covid. Kronika zaplanowanej śmierci

Wydawać by się mogło, że po niemal dwóch latach i trzech falach politycy kierujący krajem nabrali doświadczenia w zarządzaniu pandemią. Tymczasem nie robią nic. Wydawać by się mogło, że po niemal dwóch latach i trzech falach politycy kierujący krajem nabrali doświadczenia w zarządzaniu pandemią. Tymczasem nie robią nic. Max Skorwider
Rządzący udają, że czwartej fali epidemii nie ma. Jak to możliwe, że tak po prostu zgadzają się na to, by znów umarło kilkadziesiąt tysięcy Polaków?
Nie pora rozdrażniać swoich niezaszczepionych wyborców, zmęczonych ubiegłorocznym lockdownem. Premier Morawiecki nawet tego nie ukrywa.Andrzej Hulimka/Forum Nie pora rozdrażniać swoich niezaszczepionych wyborców, zmęczonych ubiegłorocznym lockdownem. Premier Morawiecki nawet tego nie ukrywa.

Od miesiąca liczba zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 nieustannie rośnie, jest już blisko 20 tys. dziennie. Infekcji może być jednak pięć razy więcej – tyle wymyka się testom, gdyż ludzie mogą przechodzić covid bezobjawowo lub przechorowują go w domu. Liczba zgonów też rośnie – nawet o 30 proc. tygodniowo. Tzw. czwarta fala się rozpędza (szczyt prognozowany jest na połowę grudnia), ale coś ją odróżnia od poprzednich: nie ma lockdownu ani szczególnych obostrzeń. Paszporty covidowe obowiązują dziś w wielu państwach europejskich – po to, by wejść do restauracji, zanocować w hotelu, poćwiczyć na siłowni.

Polityka 47.2021 (3339) z dnia 16.11.2021; Temat z okładki; s. 14
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >