Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kraj

Na huśtawce

Patent Hołowni

Świadomie budowana inność czyni ruch Hołowni bytem nieco egzotycznym, wręcz ekscentrycznym, jak na standardy wyborcy Platformy. Świadomie budowana inność czyni ruch Hołowni bytem nieco egzotycznym, wręcz ekscentrycznym, jak na standardy wyborcy Platformy. Basia Dziedzic
Polityczny los Szymona Hołowni zależy od tego, jak miewa się Platforma: kiedy jedna strona traci, druga natychmiast zyskuje. Między formacjami trwa więc silny antagonizm. Tymczasem interes całej opozycji powinien ją skłaniać do współpracy.
Szymon Hołownia zdążył już ujawnić polityczne talenty, ale kowalem własnego politycznego losu na razie ciągle jeszcze nie jest.Anatol Chomicz/Forum Szymon Hołownia zdążył już ujawnić polityczne talenty, ale kowalem własnego politycznego losu na razie ciągle jeszcze nie jest.

Ostatni rok przyniósł mu niezłą huśtawkę nastrojów. Wiosną poparcie dla ruchu Szymona Hołowni nagle zaczęło rosnąć jak na drożdżach, w maju wynosząc politycznego debiutanta na pozycję niekwestionowanego lidera opozycji. Ale już parę tygodni później nastąpiło równie spektakularne załamanie. Triumfalny powrót Donalda Tuska do krajowej polityki z miejsca przywrócił dawne opozycyjne hierarchie. Bezradny Hołownia co najwyżej mógł się przyglądać, jak ewakuuje się spod jego skrzydeł blisko połowa dotychczasowych wyborców.

Polityka 48.2021 (3340) z dnia 23.11.2021; Polityka; s. 23
Oryginalny tytuł tekstu: "Na huśtawce"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >