Kraj

Syndrom czy objaw

Fot. Tadeusz Późniak Fot. Tadeusz Późniak
Andrzej Urbański wygrał konkurs na szefa TVP.

Nie ma niespodzianki. Jest nowy prezes TVP, Andrzej Urbański, który zanim formalnie objął stanowisko, kilka tygodni wcześniej zajął już po zdymisjonowanym Bronisławie Wildsteinie, gabinet na Woronicza.  Urbański pokonał dwóch rywali do fotela, podczas mniej niż godzinnej prezentacji swojego programu przed Radą Nadzorczą TVP. „Był najlepszy” – ocenia z przekonaniem Robert Rynkun-Werner, do niedawna członek Rady Nadzorczej TVP. Po złożeniu rezygnacji przez Annę Milewską z funkcji członka zarządu TVP, Rynkun-Werner został oddelegowany na jej miejsce.

Program  Andrzeja Urbańskiego, ze względu na obecność konkurencji podczas konferencji prasowej w dniu objęcia przez niego stanowiska, został ukryty przed opinią publiczną. Z przecieków wiadomo tylko, że jedną z jego podstawowych tez jest wprowadzenie ścisłych procedur. Kogo i czego będą one dotyczyć, zobaczymy. Niespodziankę sprawił również sam Andrzej Urbański, który do niedawna cieszył się opinią człowieka obdarzonego dystansem i pogodą ducha. W dniu nominacji  jednak zrobił wszystko, aby podczas spotkania z przedstawicielami innych mediów, zdecydowanie nadwerężyć swój dotychczasowy wizerunek. Miejmy nadzieję, że Woronicza nie zapanuje syndrom oblężonej twierdzy, choć pewne jego objawy  już dało się zauważyć.

Wiadomości:

03.04.2007 Andrzej Urbański prezesem TVP

Czytaj więcej na ten temat:

  • Bez przebaczania:Andrzej Urbański zamiast Bronisława Wildsteina szefem TVP. FormalnieUrbański jest prezesem tymczasowym, do rozstrzygnięcia konkursu, alejakoś nikt nie wątpi, że ten konkurs został już rozstrzygnięty. Premierogłosił przecież, że Urbański byłby tu dobrym szefem, także z konkursu.
  • Pianista do zadań specjalnych:Znajomi mówią o Andrzeju Urbańskim: bardzo silna postać z drugiegoplanu. Kiedyś pianista, imprezowicz, dziennikarz, krytyk literacki zmisją, by zmieniać Polskę, poseł i doradca premiera z AWS, w końcu –wiceprezydent stolicy i prawa ręka Lecha Kaczyńskiego. Jego szefwłaśnie zamienia gabinet w warszawskim ratuszu na Pałac Prezydencki.Jaki będzie napis na drzwiach nowego gabinetu Urbańskiego: doradcaprezydenta RP, sekretarz stanu, szef kancelarii, a może prezes TVP?
  • Partia kieruje: PiS i jego koalicjanci zawłaszczająmedia publiczne w tempie, które budzi podziw i zgrozę. Radia itelewizje obejmują nowi szefowie.
  • Zwycięstwo ręcznego sterowania: Bronisław Wildstein przegrał w grze, której reguły zaakceptował.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną