Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

W Pałacu hula wiatr

Opuszczony prezydent. W Pałacu hula wiatr

Andrzej Duda i Agata Duda. Andrzej Duda i Agata Duda. KPRP / EAST NEWS
Kto tylko umie załatwić sobie jakąś lepszą pracę, odchodzi z Kancelarii Prezydenta. Dlaczego nie chcą pracować u prezydenta i kogo dziś słucha głowa państwa?
Od góry z lewej: Małgorzata Sadurska do VI 2017 r. szefowa Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Łapiński do IX 2018 r. rzecznik prasowy w randze ministra. Halina Szymańska do X 2020 r. szefowa Kancelarii Prezydenta. Paweł Mucha do XII 2020 r. zastępca szefa KP.  Marcin Kędryna do XII 2020 r. dyrektor Biura Prasowego. Krzysztof Szczerski do I 2021 r. szef gabinetu prezydenta, do VI 2021 r. szef Biura Polityki Międzynarodowej KP.Andrzej Hulimka/Reporter, Andrzej Hrechorowicz/KPRP, KPRP, ARiMR, Adam Chełstowski/Forum Od góry z lewej: Małgorzata Sadurska do VI 2017 r. szefowa Kancelarii Prezydenta. Krzysztof Łapiński do IX 2018 r. rzecznik prasowy w randze ministra. Halina Szymańska do X 2020 r. szefowa Kancelarii Prezydenta. Paweł Mucha do XII 2020 r. zastępca szefa KP. Marcin Kędryna do XII 2020 r. dyrektor Biura Prasowego. Krzysztof Szczerski do I 2021 r. szef gabinetu prezydenta, do VI 2021 r. szef Biura Polityki Międzynarodowej KP.

Pod koniec roku Grażyna Ignaczak-Bandych, szef (tak chce, by się do niej zwracano) Kancelarii Prezydenta, wyłożyła w tygodniku „Sieci”, jak wygląda sytuacja w najbliższym otoczeniu prezydenta. Na pytanie: Nie kusi Pani duża polityka?”– odpowiedziała: „Zdecydowanie nie. Małą polityką zajmowałam się, będąc radną. Lepiej realizuję się w roli osoby zarządzającej. Zajmowałam się tym przez większość swojego życia. Moją ambicją jest to, by kancelaria funkcjonowała na miarę godności urzędu.

Polityka 1/2.2022 (3345) z dnia 28.12.2021; Polityka; s. 29
Oryginalny tytuł tekstu: "W Pałacu hula wiatr"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022