Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Szachownica lewicy

Lewica znów się dzieli. Rozeszły się drogi Czarzastego i Kwiatkowskiego

Po przyjaźni Roberta Kwiatkowskiego z Włodzimierzem Czarzastym pozostały dymiące zgliszcza. Polityczne drogi rozeszły się chyba już ostatecznie, zerwali też wszelkie kontakty osobiste. Po przyjaźni Roberta Kwiatkowskiego z Włodzimierzem Czarzastym pozostały dymiące zgliszcza. Polityczne drogi rozeszły się chyba już ostatecznie, zerwali też wszelkie kontakty osobiste. Jan Bielecki/East News, Studio POLITYKA
Coraz mniej spójna, a do tego stopniowo osaczana przez Donalda Tuska, który jej nie ufa. Lewica ma poważny problem, a jej kryzys staje się coraz większym źródłem niestabilności po stronie opozycyjnej. Obrazują to koleje losów dwóch dawnych przyjaciół: Roberta Kwiatkowskiego i Włodzimierza Czarzastego.
Obecna Lewica powstała z połączenia trzech mocno różniących się od siebie środowisk, które trudno byłoby ustawić teraz w zdyscyplinowanym szeregu.Adam Chełstowski/Forum Obecna Lewica powstała z połączenia trzech mocno różniących się od siebie środowisk, które trudno byłoby ustawić teraz w zdyscyplinowanym szeregu.

Gdyby mi powiedział, że jego kariera jest zagrożona, że jest w coś wciągany, to leżałbym dzień i noc u wrót jego domu, by mu pomóc” – mówił Włodzimierz Czarzasty o swoim najserdeczniejszym przez lata przyjacielu Robercie Kwiatkowskim. Takie wyznanie padło w trakcie jednego z przesłuchań przed komisją śledczą, która w 2003 r. badała aferę Rywina. Ich nazwiska wymieniano wtedy jednym tchem jako domniemanych członków tajemniczej „grupy trzymającej władzę”. I choć żadnemu nie udowodniono bezpośredniego związku z korupcyjną ofertą złożoną Agorze, odium afery ciążyło nad Czarzastym i Kwiatkowskim jeszcze przez długie lata.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "Szachownica lewicy"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022