Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

Płatnerze i garncarze

Szczerość cenię sobie wysoko, rzadkie to dobro. Zdobyć się na nią trudno w czasach postprawdy, kultury unieważniania oraz pana premiera Mateusza Morawieckiego.

Nawet teraz jednak, nawet tu w krainie mętnej wody z Wisły zdarza się, że błyśnie gdzieś jej jasne oblicze. Na przykład wtedy, gdy dziennikarze zdybią na korytarzu sejmowym marszałka Terleckiego. Zdarzyło się ostatnio, że spytali go o sens i cele edukacji w kontekście wprowadzanych właśnie zmian zwanych dla niepoznaki lex Czarnek (zamiast na przykład „lubelska masakra piłą mechaniczną”), a on im szczerze odpowiedział, kryjąc filuterny uśmiech pod czarną maseczką, że to wszystko po to, by młodzi ludzie w jej procesie stawali się prawdziwymi patriotami.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Felietony; s. 88
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022