Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

W poszukiwaniu straconego rozumu

Kurator Nowak. W poszukiwaniu straconego rozumu

Małopolską kurator Barbarę Nowak, której zadaniem jest tropienie ideologicznych i obyczajowych nieprawidłowości w szkolnictwie, oskarżono o to, że sama uległa poważnym nieprawidłowościom.

Do wykrycia nieprawidłowości miało dojść podczas wywiadu radiowego, w którym Nowak sprzeciwiła się obowiązkowym szczepieniom nauczycieli, gdyż – jak podkreśliła – „nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu”.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, który akurat przyjmował trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19, uznał wypowiedź za skutek poważnego deficytu intelektualnego i ostro potępił „takie oznaki braku rozumu”. Według jego oceny osoby dotknięte tą przypadłością tak mocno jak Nowak nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację.

Polityka 3.2022 (3346) z dnia 11.01.2022; Felietony; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "W poszukiwaniu straconego rozumu"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022