Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Partyjna Kasa Oszczędności

PKO PiS. Kto naprawdę rządzi największym polskim bankiem?

Ci, którzy przejęli kontrolę nad PKO, przejmują się dziś głównie tym, jak wzmocnić siebie i PiS. I do końca wykorzystać możliwości, które daje ten bank, aby jeszcze raz wygrać wybory. Ci, którzy przejęli kontrolę nad PKO, przejmują się dziś głównie tym, jak wzmocnić siebie i PiS. I do końca wykorzystać możliwości, które daje ten bank, aby jeszcze raz wygrać wybory. Łukasz Rayski
Kto tak naprawdę kieruje dziś największym bankiem w Polsce? I jakie ma z tego korzyści polityczne oraz osobiste?
Maciej Łopiński, najbardziej zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego w państwowych spółkach, został szefem rady nadzorczej PKO BP.Karolina Misztal/Reporter Maciej Łopiński, najbardziej zaufany człowiek Jarosława Kaczyńskiego w państwowych spółkach, został szefem rady nadzorczej PKO BP.

W ostatnim tygodniu stycznia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wydała zgodę na to, by Iwona Duda została prezeską PKO BP. – Największym bankiem w kraju formalnie zarządza osoba, co do której jeszcze niedawno były poważne wątpliwości, czy może pokierować o wiele mniejszym Alior Bankiem – opowiada nasz informator związany z nadzorem finansowym. – Głównie ze względu na nią KNF złagodziła kryteria dla osób starających się o najwyższe stanowiska. To zastanawiające, dlaczego najważniejszym osobom w obozie władzy tak bardzo zależało na tym, aby to Iwona Duda kierowała największym bankiem w Polsce i w tej części Europy.

Polityka 7.2022 (3350) z dnia 08.02.2022; Polityka; s. 27
Oryginalny tytuł tekstu: "Partyjna Kasa Oszczędności"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >