„Polityka”. Pilnujemy władzy, służymy czytelnikom.

Prenumerata roczna taniej o 20%

OK, pokaż ofertę
Kraj

Kto wymyślił Czarnka

Z życia sfer

Szkoda, że działań pisowskich służb, w przeciwieństwie do działań Chin, nikt nie śledzi i nie kontroluje.

Zaniepokojenie sytuacją Polski pod rządami Zjednoczonej Prawicy narasta. Znany jasnowidz Jackowski już kilka miesięcy temu przestrzegał, że nadejdzie moment, w którym Polacy będą musieli uciekać z kraju. Po wprowadzeniu Polskiego Ładu, lex Czarnek i aferze z Pegasusem wiele osób zgadza się z jego opinią, że nie ma co dłużej w Polsce pozostawać.

„Mnie się kojarzy nasz kraj opustoszały” – wieszczy Jackowski i doradza Polakom udanie się w stronę Bułgarii i Rumunii, bo największym problemem Polski jest to, że „leży w fatalnym punkcie geograficznym”. Jest to, niestety, problem nierozwiązywalny ze względu na to, że tak duży kraj trudno umieścić w innym punkcie geograficznym. Zresztą są obawy, że w innym punkcie geograficznym Polską i tak nadal rządziłby Jarosław Kaczyński, który jest na władzę strasznie pazerny.

Z przepowiedni wynika, że oprócz Kaczyńskiego głównym niebezpieczeństwem dla Polski są agresywne poczynania Rosji i Chin. „Kojarzą mi się lecące słupy ognia” – informuje jasnowidz z Człuchowa, nie pozostawiając złudzeń, że „włączenie się Chin będzie przerażające”. Nadlatujące z kierunku Chin słupy to ponura perspektywa, dlatego dobrze, że poczynania Chin uważnie śledzą i kontrolują Stany Zjednoczone.

Szkoda, że działań pisowskich służb, w przeciwieństwie do działań Chin, nikt nie śledzi i nie kontroluje. To raczej te służby próbują wszystkich śledzić i kontrolować. Sukcesy mają na razie umiarkowane: najintensywniej kontrolowani przeciwnicy PiS wciąż są na wolności. Niektórzy ważni politycy PiS też wyglądają na słabo skontrolowanych, dlatego niewiele o nich wiadomo.

Onet.pl od wielu dni pyta: „Kto wymyślił Przemysława Czarnka?”, ale odpowiedzi brak. Nikt się nie przyznaje, chociaż wiadomo, że Czarnek sam by siebie nie wymyślił, bo w liceum nie błyszczał, studentem też był średnim.

Polityka 7.2022 (3350) z dnia 08.02.2022; Felietony; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Kto wymyślił Czarnka"
Reklama