Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Gry z wybuchami w tle

PiS na wojnie. Gry z wybuchami w tle

Pomoc dla Ukrainy ponad podziałami – akcja
polityków w ukraińskich Mościskach. Od lewej: Ryszard Terlecki z PiS, Hanna Gil-Piątek z Hołowni 2050, Dariusz Joński z KO. Pomoc dla Ukrainy ponad podziałami – akcja polityków w ukraińskich Mościskach. Od lewej: Ryszard Terlecki z PiS, Hanna Gil-Piątek z Hołowni 2050, Dariusz Joński z KO. Dariusz Joński / Twitter
Co ma wspólnego obrona Kijowa z obroną demokracji w Polsce? Niemało. Odłamki z ukraińskiego frontu rykoszetem uderzają również w naszą politykę. PiS chwilowo na tym zyskuje, ale ten trend może się jeszcze zmienić.
Przemyśl. Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.Michał Kość/Forum Przemyśl. Punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy.

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołała u nas społeczny wstrząs, jakiego nie przeżyliśmy od czasów katastrofy smoleńskiej, a wcześniej śmierci Jana Pawła II. Jak tylko pierwsze rakiety spadły na Kijów, uwaga Polaków skupiła się niemal wyłącznie na wojnie. Obserwatorzy ruchu w sieci szacowali, że zasięgi postów o konflikcie w mediach społecznościowych sięgały u nas w pierwszych dniach konfliktu niebywałego poziomu 500–600 mln. To niemal dziesięciokrotnie więcej niż po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, który w ostatnich latach był rekordzistą, jeżeli chodzi o stopień przykucia publicznej uwagi.

Polityka 11.2022 (3354) z dnia 08.03.2022; Temat tygodnia; s. 28
Oryginalny tytuł tekstu: "Gry z wybuchami w tle"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >