Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Sondaż: Polacy a wojna

Sondaż „Polityki”: Co Polacy myślą o wojnie w Ukrainie

Wspólne ćwiczenia żołnierzy polskiej 18. Dywizji Zmechanizowanej i 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA w Bieszczadach, 22 marca 2022 r. Wspólne ćwiczenia żołnierzy polskiej 18. Dywizji Zmechanizowanej i 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA w Bieszczadach, 22 marca 2022 r. 18 Dywizja Zmechanizowana / Twitter
Czy należy skierować natowskie, w tym polskie, wojsko do pomocy Ukrainie? Czy zgadzać się na finansowe poświęcenia związane z sankcjami na Rosję? Jak długo jesteśmy skłonni pomagać wojennym uchodźcom? Jaką mamy opinię o polskiej polityce, władzy, opozycji w czasach zagrożenia? Wspólnie z pracownią Kantar Public zrobiliśmy specjalny sondaż.
Lech Mazurczyk/Polityka

Wojna w Ukrainie wzbudziła wielkie społeczne emocje. Ta najbardziej bieżąca dotyczy losu Ukrainy i jej obywateli, i tego, jak świat i Polska mogą im pomóc w sytuacji brutalnej agresji ze strony Rosji. Zadaliśmy pytanie zasadnicze, w pewnym sensie bezkompromisowe, ale prawdziwe: czy NATO, w tym Polska, powinno aktywnie, zbrojnie, z pomocą wojska, pomóc Ukrainie pokonać wroga? Wyszliśmy z przekonania, że wszelkie zacieranie istoty problemu w postaci „zamknięcia nieba”, „misji pokojowych NATO” czy „częściowej obecności” to falsyfikacje, gdyż skuteczna misja i tak musiałaby mieć za sobą militarną siłę i dopuszczałaby zbrojne starcie z Rosją choćby tylko w formie obrony.

Polityka 14.2022 (3357) z dnia 29.03.2022; Temat z okładki; s. 18
Oryginalny tytuł tekstu: "Sondaż: Polacy a wojna"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >