Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Polska w pigułce

Proces o pigułkę. Tak się żyje w Polsce PiS i Ordo Iuris

Wnioskując o dopuszczenie do procesu, Ordo Iuris informowało wprost, że jego celem jest karanie kobiet za aborcję tak, jak to się dzieje w krajach Ameryki Łacińskiej. Wnioskując o dopuszczenie do procesu, Ordo Iuris informowało wprost, że jego celem jest karanie kobiet za aborcję tak, jak to się dzieje w krajach Ameryki Łacińskiej. Marcin Bondarowicz
Pierwszy w historii tak głośny proces sądowy o pomoc w aborcji pokaże, czy zawrócimy z drogi wiodącej wprost w realia Salwadoru.
Do Trybunału w Strasburgu trafiło tysiąc skarg na Polskę – na nieludzkie traktowanie – podpisanych przez kobiety w wieku reprodukcyjnym. Trybunał zajął się już pierwszymi z nich.Obywatel Janek Do Trybunału w Strasburgu trafiło tysiąc skarg na Polskę – na nieludzkie traktowanie – podpisanych przez kobiety w wieku reprodukcyjnym. Trybunał zajął się już pierwszymi z nich.

Proces rozpoczął się w Warszawie. Oskarżona nazywa się Justyna Wydrzyńska. Pracuje w organizacji Aborcja bez Granic, współtworzyła Aborcyjny Dream Team, i od lat pomaga kobietom z Polski w uzyskaniu legalnej aborcji za granicą. Ale nie tego dotyczy sprawa. Za pracę w Aborcyjnym Dream Teamie nie można nikogo skazać, bo informowanie, co w Europie jest legalne, a co nie, pozostaje zgodne z prawem. Zawsze wolno będzie przekazać kobiecie, gdzie może legalnie przeprowadzić aborcję i jak może uzyskać pomoc w sfinansowaniu zabiegu.

Polityka 17.2022 (3360) z dnia 19.04.2022; Temat tygodnia; s. 19
Oryginalny tytuł tekstu: "Polska w pigułce"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >