Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kraj

Czas Trzaskowskiego

Trzaskowski stał się trzecią osobą w państwie. Wszedł w paradę Tuskowi

Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski Marta Frej
Wojna poddusiła parlamentarną opozycję – przynajmniej na początku, gdy działał efekt flagi, a komentatorzy alergicznie reagowali na krytykę władzy. Na pierwszy plan wysunęli się samorządowcy, bo to na ich barkach spoczął trud opieki nad uchodźcami. Tym sposobem Rafał Trzaskowski wszedł w paradę Donaldowi Tuskowi.
Rafał Trzaskowski cieszy się sporym zainteresowaniem amerykańskich mediów. Nie tylko z uwagi na świetną znajomość języka. Tu w studiu CNN.Twitter Rafał Trzaskowski cieszy się sporym zainteresowaniem amerykańskich mediów. Nie tylko z uwagi na świetną znajomość języka. Tu w studiu CNN.

Stał się de facto trzecią osobą w państwie – uważa jeden z opozycyjnych senatorów: – Wojna pokazała, jak istotne kompetencje ma jako prezydent Warszawy. Podobnego zdania jest nasz rozmówca ze stołecznego ratusza, który podkreśla, że wagę i umiejętności Rafała Trzaskowskiego (nie tylko językowe) docenili także Amerykanie. Stąd podczas niedawnej wizyty w USA „był wręcz rozchwytywany”: udzielał wywiadów czołowym mediom (CNN, MSNBC, NBC), wygłaszał wykłady na prestiżowych uczelniach (Yale, Georgetown, Columbia), wreszcie – spotykał się z ważnymi politykami (m.

Polityka 20.2022 (3363) z dnia 10.05.2022; Temat tygodnia; s. 15
Oryginalny tytuł tekstu: "Czas Trzaskowskiego"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >