Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Neokariera

Dagmara Pawełczyk-Woicka. Szybka neokariera protegowanej Ziobry

W styczniu 2018 r. Ziobro powołał Pawełczyk-Woicką na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego, do którego wcześniej kilka razy nie udało jej się dostać. W styczniu 2018 r. Ziobro powołał Pawełczyk-Woicką na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego, do którego wcześniej kilka razy nie udało jej się dostać. Filip Radwański / Forum
Dagmara Pawełczyk-Woicka, prezeska Sądu Okręgowego w Krakowie, mianowana na to stanowisko przez swojego szkolnego kolegę Zbigniewa Ziobrę, teraz została przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa, bo Ziobro w wyniku politycznych negocjacji przejął pełną kontrolę nad KRS. Teraz Pawełczyk-Woicka ma stać na straży niezależności sędziowskiej.
Dagmara Pawełczyk-WoickaJakub Porzycki/Agencja Wyborcza.pl Dagmara Pawełczyk-Woicka

Negocjacje trwały długo, a ich wynik jest oczywisty. 12 maja obóz władzy wybrał na drugą kadencję piętnastoosobową neoKRS. Ludzie związani ze Zbigniewem Ziobrą, nazywani frakcją jastrzębi, mają tu teraz większość. W zamian za to dwa tygodnie później ziobryści zgodzili się poprzeć prezydencki projekt o tzw. likwidacji nielegalnej Izby Dyscyplinarnej, co pomogło w odblokowaniu KPO. A na koniec jeszcze PiS obronił Ziobrę przed wotum nieufności.

24 maja neoKRS wybrał Dagmarę Pawełczyk-Woicką na przewodniczącą.

Polityka 24.2022 (3367) z dnia 07.06.2022; Polityka; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Neokariera"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >