Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Niemcy, deweloperzy i inne grupy zainteresowań

Z życia sfer

Niemcy są od Polski większe, bogatsze i znacznie lepiej rozwinięte, na co zgody prezesa i rządu PiS nie ma.

Po wprowadzeniu Polskiego Ładu celem numer 1 dla rządu PiS jest dziś zapewnienie Polakom bezpieczeństwa w obliczu różnych zagrożeń. Zdaniem rządu największym zagrożeniem jest opozycja, która pod fałszywym pretekstem zwycięstwa w przyszłorocznych wyborach zamierza przejąć władzę, chociaż marszałek Terlecki ostrzega, że to banda oderwanych od rzeczywistości nieudaczników.

Jak mogą wyglądać rządy opozycji, pokazał nocny rajd rowerowy nietrzeźwego posła Sterczewskiego z Lewicy oraz zbrodnicza i antypolska polityka Donalda Tuska. Mateusz Morawiecki nie ma wątpliwości, że błędy, kłamstwa i absurdalne decyzje jego rządu, a także inflacja, drożyzna oraz złodziejstwo i korupcja polityków Zjednoczonej Prawicy to, niestety, wina Tuska.

Dużym zagrożeniem dla Polski są jej sąsiedzi, zwłaszcza antypolskie Niemcy, będące – jak ustaliły pisowskie media – matką Platformy Obywatelskiej, która jest niemiecką spółką córką, której ojcem jest pół Niemiec, a pół liberał Tusk. Nic dziwnego, że rząd PiS zbroi się w odpowiedzi na zbrojenie się Niemiec, które w opinii Jarosława Kaczyńskiego nie wiadomo, czy zbroją się przeciwko Rosji, czy przeciwko nam.

Trochę dziwne, że kontrwywiad wojskowy do tej pory tego nie ustalił, ale niechęć prezesa PiS do Niemiec i tak jest całkowicie zrozumiała; Niemcy są od Polski większe, bogatsze i znacznie lepiej rozwinięte, na co zgody prezesa i rządu PiS nie ma, przynajmniej dopóki Niemcy nie wypłacą nam zaległych reparacji, na skutek czego zbiednieją i zrównają się z nami poziomem bogactwa i rozwoju.

Oprócz opozycji i Niemiec według prezesa PiS zagrożeniem jest też grupa podążających za najnowszą modą osób zmieniających płeć według własnego widzimisię, a także potężna, chociaż bliżej nieznana grupa „blokująca możliwość budowania mieszkań w dużo większej ilości”.

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Felietony; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Niemcy, deweloperzy i inne grupy zainteresowań"
Reklama