Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Powrót do przeszłości

Szarża Donalda Tuska. Czy postawi PO na nogi? Jaki jest plan?

Donald Tusk na Konwencji Przyszłości PO w Radomiu. Donald Tusk na Konwencji Przyszłości PO w Radomiu. Andrzej Iwańczuk / Reporter
Donald Tusk uratował Platformę, ale wciąż nie daje gwarancji pokonania PiS. Mobilizowanie własnej partii idzie mu tylko trochę lepiej niż jednoczenie opozycji.
W PO dominuje teraz myślenie życzeniowe, że Trzaskowski i Tusk będą musieli się dogadać. Bo Donald nadaje się na premiera, a Rafał na prezydenta – więc w czym problem?Andrzej Iwańczuk/Reporter W PO dominuje teraz myślenie życzeniowe, że Trzaskowski i Tusk będą musieli się dogadać. Bo Donald nadaje się na premiera, a Rafał na prezydenta – więc w czym problem?

Konwencja partyjna na kilka tysięcy osób to trudne organizacyjnie i bardzo kosztowne przedsięwzięcie. Coś naprawdę wyjątkowego, co można odpalić raz na wiele lat. Poprzednią taką imprezę Platforma Obywatelska zrobiła sobie w czerwcu 2011 r., świętując w sopockiej Ergo Arenie dziesięciolecie. Była to spektakularna celebracja potęgi na finiszu pierwszej, jeszcze udanej kadencji rządów. „Z Platformą jest jak z demokracją. Nie jest doskonała, ale nie wymyślono niczego lepszego” – przekonywał premier Donald Tusk.

Polityka 28.2022 (3371) z dnia 05.07.2022; Temat tygodnia; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót do przeszłości"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >