Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Lider w potrzasku

Hołownia: lider w potrzasku. Jego partią targają dwie sprzeczne emocje

Polityczna rozgrywka napsuła sporo krwi i zniszczyła osobistą relację Tuska i Hołowni. Polityczna rozgrywka napsuła sporo krwi i zniszczyła osobistą relację Tuska i Hołowni. Mateusz Włodarczyk / Forum
Szymon Hołownia udowodnił, że jest kimś więcej niż sezonową gwiazdą polskiej polityki. Jego ruch ma swoje miejsce na scenie i szybko go nie straci. Ale też nie ma go aż tak wiele, by sprostać przywódczym ambicjom.
Polska 2050 już się zadomowiła w swojej niszy – dosyć ciasnej, ale własnej – i przynajmniej na razie nie myśli o poszerzeniu metrażu.Mirosław Gryń/Polityka Polska 2050 już się zadomowiła w swojej niszy – dosyć ciasnej, ale własnej – i przynajmniej na razie nie myśli o poszerzeniu metrażu.

Ostatni rok miał najtrudniejszy od czasu wejścia na wielką scenę. Najpierw osłabił go powrót Donalda Tuska. Słupki Platformy niemal od razu wystrzeliły wtedy w górę i skończył się krótkotrwały prymat Polski 2050 na opozycji. Później wybuchła wojna, która zachwiała poczuciem bezpieczeństwa Polaków, w dalszej kolejności pociągając za sobą szereg bolesnych skutków ekonomicznych. Nowemu ruchowi wciąż ciężko było w takich warunkach rozwijać dotychczasową opowieść o „budowie Polski demokratycznej, zielonej i solidarnej” dla przyszłych pokoleń.

Polityka 29.2022 (3372) z dnia 12.07.2022; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Lider w potrzasku"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >