Kraj

Okiem Młodych, językiem starych

PiS na TikToku. Okiem Młodych, językiem starych

Oskar Szafarowicz Oskar Szafarowicz materiały prasowe
Poglądy, jak na tak młodych ludzi, mają niszowe. Mówią językiem politycznych wyjadaczy z partii Kaczyńskiego i TVP. Ale PiS nie pokłada wielkich nadziei w ich akcji.

W PiS, jak twierdzą, nie mieli pojęcia, że młodzi chcą otworzyć polityczny kanał na TikToku. Dwoje 18-latków: Wiktoria Mielniczek i Kamil Kaniuk, oraz 21-latek Oskar Szafarowicz na początku sierpnia ruszyło w mediach społecznościowych z akcją: Okiem Młodych – atakującą i obrażającą polityków opozycji, chwalącą PiS. Cała trójka zasiada w Młodzieżowej Radzie Sprawiedliwości przy ministrze Ziobrze. Kamil i Oskar należą też do Forum Młodych PiS, Wiktoria – do stowarzyszenia Dla Polski, na czele którego stoi minister w Kancelarii Premiera, były szef Młodzieży Wszechpolskiej, Adam Andruszkiewicz. Rzecznik Forum Młodych PiS

Michał Szpądrowski w rozmowie z POLITYKĄ mówi, że Okiem Młodych to inicjatywa własna – projekt niezależny od partyjnej młodzieżówki. Młodzi zaś zapewniają, że nie mają nic wspólnego z projektem o tej samej nazwie, który finansuje Orlen. Zaprzeczają też, że dostają pieniądze od PiS. Bywają jednak na partyjnych wydarzeniach, w sieci publikują swoje zdjęcia z Przemysławem Czarnkiem i Dominikiem Tarczyńskim.

– Od pewnego czasu przeglądaliśmy treści pojawiające się na TikToku – jednostronne, subiektywne i wykluczające dyskusję z udziałem osób o niszowych wśród młodzieży poglądach – mówi Szafarowicz. – Postanowiliśmy stworzyć konto, na którym w humorystyczny sposób będziemy odpowiadali na bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

Poglądy, jak na tak młodych ludzi, rzeczywiście mają niszowe. Mówią językiem politycznych wyjadaczy z PiS i TVP. Polityka klimatyczna UE jest według nich absurdalna; Campus organizowany przez Rafała Trzaskowskiego finansowany przez Niemców; na jednym nagraniu zestawiają Hitlera i Stalina z Tuskiem, Merkel i Putinem; a rządy PO nazywają antypolskimi. Chwalą za to obecną władzę, PiS, 500 plus i dodatkowe emerytury.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Okiem Młodych, językiem starych"
Reklama