Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Okiem Młodych, językiem starych

PiS na TikToku. Okiem Młodych, językiem starych

Oskar Szafarowicz Oskar Szafarowicz materiały prasowe
Poglądy, jak na tak młodych ludzi, mają niszowe. Mówią językiem politycznych wyjadaczy z partii Kaczyńskiego i TVP. Ale PiS nie pokłada wielkich nadziei w ich akcji.

W PiS, jak twierdzą, nie mieli pojęcia, że młodzi chcą otworzyć polityczny kanał na TikToku. Dwoje 18-latków: Wiktoria Mielniczek i Kamil Kaniuk, oraz 21-latek Oskar Szafarowicz na początku sierpnia ruszyło w mediach społecznościowych z akcją: Okiem Młodych – atakującą i obrażającą polityków opozycji, chwalącą PiS. Cała trójka zasiada w Młodzieżowej Radzie Sprawiedliwości przy ministrze Ziobrze. Kamil i Oskar należą też do Forum Młodych PiS, Wiktoria – do stowarzyszenia Dla Polski, na czele którego stoi minister w Kancelarii Premiera, były szef Młodzieży Wszechpolskiej, Adam Andruszkiewicz. Rzecznik Forum Młodych PiS

Michał Szpądrowski w rozmowie z POLITYKĄ mówi, że Okiem Młodych to inicjatywa własna – projekt niezależny od partyjnej młodzieżówki. Młodzi zaś zapewniają, że nie mają nic wspólnego z projektem o tej samej nazwie, który finansuje Orlen. Zaprzeczają też, że dostają pieniądze od PiS. Bywają jednak na partyjnych wydarzeniach, w sieci publikują swoje zdjęcia z Przemysławem Czarnkiem i Dominikiem Tarczyńskim.

– Od pewnego czasu przeglądaliśmy treści pojawiające się na TikToku – jednostronne, subiektywne i wykluczające dyskusję z udziałem osób o niszowych wśród młodzieży poglądach – mówi Szafarowicz. – Postanowiliśmy stworzyć konto, na którym w humorystyczny sposób będziemy odpowiadali na bieżące wydarzenia polityczne i społeczne.

Poglądy, jak na tak młodych ludzi, rzeczywiście mają niszowe. Mówią językiem politycznych wyjadaczy z PiS i TVP. Polityka klimatyczna UE jest według nich absurdalna; Campus organizowany przez Rafała Trzaskowskiego finansowany przez Niemców; na jednym nagraniu zestawiają Hitlera i Stalina z Tuskiem, Merkel i Putinem; a rządy PO nazywają antypolskimi. Chwalą za to obecną władzę, PiS, 500 plus i dodatkowe emerytury.

Polityka 36.2022 (3379) z dnia 30.08.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 8
Oryginalny tytuł tekstu: "Okiem Młodych, językiem starych"
Reklama