Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Ciąg dalszy nastąpi

Kaczyński urwał się z Księżyca. Ciąg dalszy nastąpi

Propaganda wyborcza PiS zaczęła się rządzić nieopatrznie wypowiedzianą prawdą. I tu przyznam, że z trwogą czekam na dalszy ciąg. Właściwie on już nastąpił.

Wiadomo, że jeszcze w tym roku w kierunku Srebrnego Globu poleci największa amerykańska rakieta międzyplanetarna. Nam, Polakom, musi na razie wystarczyć pewien egzotyczny kosmita. Właśnie kolejny raz z Księżyca się urwał – w dodatku z tej jego strony, której z Ziemi nie widać. Na ziemi też Ziemi nie widzi, obwożony limuzynami z szybami w kolorze węgla brunatnego. Gdy wysiada, ma wokół siebie szczelny kordon policji, oddzielającej go od ludzi. To kosmitę uspokaja, bo kiedyś zauważył, że ludzie ogólnie są dziwni. Krzyczą „Będziesz siedział” albo jakaś kobieta pokazuje mu transparent z napisem „Drożyzna” i trzęsie się przy tym, jakby miała atak padaczki. Tak, to prawdziwy cytat z naszego kosmity. Do księżycowego mózgu mu nie przyjdzie, że dla niektórych codzienność powoli staje się okrutna. Może ta kobieta wie, że za miesiąc nie będzie jej stać na chleb?

Nasz urwany z Księżyca oczekuje uśmiechów od wszystkich, których spotyka. Powinni się cieszyć, że go widzą, bo tak jak on rządzi państwem, to nikt nie rządzi. Zbliża się zima, mówi, Polska musi być ogrzana. Ale niech się niepotrzebnie nie denerwują ci, którzy mają za mało węgla. Zaraz przypłynie następna partia. Niektórzy mówią, że to miał z gliną. Nieważne, niech mówią. A my bądźmy gospodarni i palmy wszystkim, czym się da. Oprócz opon, oczywiście. Mamy podobno na składowiskach najwięcej śmieci w Europie. Aż się prosi, żeby tym ogrzać mieszkania i domy. I ciepło będzie zimą, i jeszcze Polskę się uporządkuje. Oczywiście, że są poza tym inne trudności, na przykład inflacja, ale my „nie podnosimy rąk do góry, nie poddajemy się”. Musimy dać sobie radę, choć to nie nasza wina.

Oczywiście, że nie wasza. To Niemców wina. Oni chcą nas skolonizować. Ci „współcześni barbarzyńcy muszą wiedzieć, że nie unikną odpowiedzialności za swoje zbrodnie – ludobójstwo, zniszczenia i grabieże”, toczy pianę naczelny rządowy bujdokleta.

Polityka 37.2022 (3380) z dnia 06.09.2022; Felietony; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Ciąg dalszy nastąpi"
Reklama