Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Nieszczerzy suflerzy

Nieszczerzy suflerzy. „Doradcy” opozycji prowadzą ją prosto do wyborczej klęski

Postulat odstąpienia od jednej listy wyborczej partii opozycyjnych prowadzi de facto do trzech, a najpewniej czterech list. Postulat odstąpienia od jednej listy wyborczej partii opozycyjnych prowadzi de facto do trzech, a najpewniej czterech list. Joanna Składanek / Forum
Większość porad, jakie są udzielane opozycji, gwarantuje jej wyborczą klęskę. A ci doradzający jako pierwsi będą szydzić z antyPiSu, jeśli ten nie pokona w wyborach partii Kaczyńskiego.
Od lat trwa suflowanie minimalizmu, nakazu milczenia, ukrywania poglądów, bo opozycja jest generalnie gorsza, ma słabsze papiery i okropną przeszłość.Getty Images Od lat trwa suflowanie minimalizmu, nakazu milczenia, ukrywania poglądów, bo opozycja jest generalnie gorsza, ma słabsze papiery i okropną przeszłość.

Dziennikarze, publicyści, politologowie, prawnicy, ekonomiści, specjaliści od wizerunku – wszyscy oczywiście spoza pisowskiej bańki – chętnie dzielą się z opozycją, głównie Platformą Obywatelską, swoimi opiniami i przestrogami. Problem w tym, że są one często politycznie chybione, nielogiczne, z ukrytymi intencjami. Można odnieść wrażenie, że jeżeli wygrana antyPiSu ma się odbyć w niewłaściwej zdaniem suflerów konfiguracji, to może lepiej, żeby nadal rządziła Zjednoczona Prawica, bo wtedy przynajmniej nikt ponad miarę nie wyrośnie.

Polityka 41.2022 (3384) z dnia 04.10.2022; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Nieszczerzy suflerzy"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?