Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Szkolny kit: podręcznik do hit

Największy szkolny kit: podręcznik do hit

Tzw. lex Czarnek upadł dwa razy za sprawą weta Andrzeja Dudy. Tzw. lex Czarnek upadł dwa razy za sprawą weta Andrzeja Dudy. Jan Bielecki / EAST NEWS
Oprócz kuriozalnego podręcznika PiS rękami swojego ministra edukacji jeszcze głębiej próbował przebudować polską szkołę.

Takim „hitem” nie był żaden inny podręcznik szkolny. Cytaty z książki autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego krążyły po mediach, viralem – po sieci, były przedmiotem politycznych debat, a sam podręcznik można było kupić nawet na poczcie. Choć, jak się okazało, bardziej emocjonował dorosłych niż młodych. Ale oprócz kuriozalnej pozycji, z której młodzież ma się uczyć nowego przedmiotu historia i teraźniejszość – aby być bardziej prawa i sprawiedliwa i głosować na PiS (jak otwarcie przyznał wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki) – PiS rękami swojego ministra edukacji jeszcze głębiej próbował przebudować polską szkołę. Tzw. lex Czarnek upadł dwa razy za sprawą weta Andrzeja Dudy, co jednak nie zraziło ministra, bo prędko zapowiedział kolejny projekt, w którym – jak przekonuje – nie zmieni nic.

Polityka 1/2.2023 (3396) z dnia 27.12.2022; Ludzie i wydarzenia. Kraj; s. 13
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkolny kit: podręcznik do hit"
Reklama