Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Mariusz Janicki poleca nowy numer „Polityki”

Najnowszy numer „Polityki” Najnowszy numer „Polityki” Polityka
Skąd ten bunt rolników; jaka naprawdę jest kondycja Jarosława Kaczyńskiego; ile wybojów czeka Rafała Trzaskowskiego na drodze do prezydentury RP; jak wysokie emerytury będziemy dostawać i dlaczego tak niskie; dramat Tomasza Komendy; o co chodzi w sporze o SUV-y. To tylko wybrane tematy z najnowszej „Polityki”, serdecznie zapraszam do lektury całego numeru.
Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”Polityka Mariusz Janicki, pierwszy zastępca redaktora naczelnego „Polityki”

W najnowszej „Polityce” proponujemy wiele aktualnych, interesujących tematów z wielu dziedzin, między innymi:

Skąd ten bunt wsi, blokady dróg i granicy z Ukrainą, o co chodzi protestującym rolnikom w Polsce, ale także w Europie, kto o co walczy, a kto kogo rozgrywa – o tym w naszym okładkowym, obszernym tekście autorstwa Joanny Solskiej, Edwina Bendyka i Tomasza Bieleckiego.

Rafał Trzaskowski stoi przed najważniejszymi miesiącami w swojej politycznej karierze; czy po przedłużeniu prezydentury warszawskiej stanie do walki o funkcję głowy państwa, czy jest już pewnym kandydatem Koalicji Obywatelskiej do Pałacu Prezydenckiego, czy są tu jeszcze możliwe jakieś niespodzianki – pisze Rafał Kalukin.

• Czy Jarosław Kaczyński, który właśnie wycofał się z deklaracji o ustąpieniu w przyszłym roku z fotela prezesa PiS, zachowa swój prestiż, wpływy i posłuch w ugrupowaniu, jaka jest kondycja partii, co się tam mówi, jakie są nastroje działaczy – wyjaśnia Wojciech Szacki.

• Wiele się mówi o sprawcach przestępstw zgwałcenia, ale co z ofiarami, wśród których są osoby LGBT, jak wygląda tu praktyka wymiaru sprawiedliwości, zachowania policji, opieka nad poszkodowanymi – o tym w tekście Ewy Siedleckiej.

Najnowszy numer „Polityki”PolitykaNajnowszy numer „Polityki”

Marcin Koszałka, reżyser „Białej odwagi”, w rozmowie z Januszem Wróblewskim mówi o czasach okupacji niemieckiej na Podhalu, o Goralenvolk, polskości górali i o kulisach powstawaniu filmu.

Jaką emeryturę będą dostawać dzisiejsi pracujący, dlaczego coraz więcej świadczeń nie sięga nawet systemowego minimum, jak przeżyć po zakończeniu zawodowej aktywności – w artykule Ewy Wilk.

• O muzeum żołnierzy wyklętych, kolejnej inwestycji poprzedniej władzy, która nie może się zakończyć mimo upływu lat – pisze Juliusz Ćwieluch.

Śmierć czterolatka: czy było to zabójstwo z zaniechania – o tej wstrząsającej tragedii pisze Violetta Krasnowska.

Dramat Tomasza Komendy – w więzieniu i poza nim – opisuje Katarzyna Kaczorowska.

O co chodzi w sporze o SUV-y, dlaczego akurat te samochody wzbudzają takie emocje i kontrowersje – pisze Łukasz Wójcik.

• Czy Julia Nawalna zjednoczy, a przynajmniej obudzi antyputinowską opozycję w Rosji – o tym w artykule Pawła Reszki.

Ponadto w najnowszym numerze „Polityki”: • genowe transfery międzygatunkowe; • czarna legenda marszałka Petaina; • Kate Winslet o swoim nowym serialu „Reżim”; • triumfalny powrót „Szoguna”; • domy bez zasłon; • apki polityczne i wiele innych tematów.

Serdecznie zapraszam do lektury i życzę miłych wrażeń!

Mariusz Janicki
Pierwszy zastępca redaktora naczelnego

Reklama
Reklama