Kraj

Agenci niespecjalni

© WENN, BE&W © WENN, BE&W
Agenci specjalni bez oka, ale za to z oczopląsem? Czemu nie.
Budowany od nowa wojskowy wywiad i kontrwywiad cierpią na brak fachowców. Przed komisjami lekarskimi stają kandydaci, wśród których są zarówno żółtodzioby, marzące dopiero o służbie pod wodzą Antoniego Macierewicza, jak i osoby, które służyły jako żołnierze zawodowi lub funkcjonariusze policji, ABW, AW, BOR, CBA, Straży Granicznej, Więziennej i nawet Pożarnej. Okazuje się, że większość nie spełnia kryteriów stanu zdrowia i psychiki, przyjętych w wojskowym wywiadzie i kontrwywiadzie. Aby zapełnić szpiegowskie wakaty, minister Szczygło zaproponował obniżenie kryteriów.

Po przyjęciu nowego rozporządzenia, którego projekt już przygotowano, w tajnych służbach MON będą mogli służyć fachowcy m.in. o wzroście poniżej 155 cm, z otyłością upośledzającą sprawność ustroju, ze szpecącymi tatuażami, polipami w nosie i przepuklinami, bez jednej gałki ocznej (przy sprawnym drugim oku), nerki, palucha u nogi, małżowiny usznej i nawet obu jąder. Będzie można mieć czynny wrzód żołądka lub dwunastnicy, być daltonistą, chorować na jaskrę, sporadyczną astmę oskrzelową, cukrzycę, padaczkę z rzadkimi napadami, kamicę dróg żółciowych i układu moczowego. Do służby przyjmie się funkcjonariusza ze znacznie zniekształconym prąciem i funkcjonariuszkę z usuniętą macicą. Nie dyskwalifikuje już zniekształcona czaszka z guzami i wgnieceniami, jednostronna głuchota i nieznaczny oczopląs przy patrzeniu na bok.

Zmieniając zdrowotne kryteria, MON załata kadrowe braki, a supermanów - Bondów i Klossów - oglądać będziemy tylko na ekranie.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną