Kraj

Specsłużba na specokazję

Łowcy łapówkarzy łakną dawania.

Dziś w Sejmie posłanka Beata Sawicka w dramatycznym apelu mówiła: "Zwracam się do pana ministra Kamińskiego, żeby mnie nie linczował, nie ujawniał tych materiałów, proszę mnie nie niszczyć. Jedna posłanka straciła życie, inna walczy o życie." Fot. Wojciech Olkusnik, AG 

„Dawniej łapówkarze łakomi byli na branie – dziś łowcy łapówkarzy łakną dawania. Ktoś marzy, że weźmie – ktoś inny tysiąc razy mocniej śni, że wręczy” – zauważył ledwie w minionym tygodniu Jerzy Pilch. Nie minęło kilka dni, a łowcy łapówkarzy sami potwierdzili tę obserwację.

Oczywiście dla Centralnego Biura Antykorupcyjnego taka akcja to nie pierwszyzna. Nie chodzi przy tym naturalnie o operację, której bohaterką stała się posłanka PO, Beata Sawicka. Jak zresztą pojmowaną, to się może dopiero okaże. Idzie o telewizyjne występy szefostwa Biura. Mariusz Kamiński ma już przecież na koncie kilka równie hucznych konferencji prasowych, podczas których ogłaszał sukcesy swoich podwładnych (dość wspomnieć historie dr G. czy Andrzeja Leppera).

Nowe jest tylko to, że teraz nikt już nawet specjalnie nie udaje, jaki jest cel takich przedstawień. Bo wyjaśnień, że zorganizowanie dwa tygodnie po ujawnieniu sprawy, a cztery dni przed wyborami pokazu filmu, który ma być dowodem winy posłanki kojarzonej z główną partią opozycyjną, wynika z chęci obrony honoru funkcjonariuszy postponowanych przez tę opozycję, inaczej zinterpretować nie sposób.

WIĘCEJ:
Interes z agentem:
W helskiej rezydencji chętnie wypoczywają prezydent i premier. Helskie grunty niczym żyła złota wabią inwestorów. Niejeden pragnie zrobić tu interes życia. W takich inwestorów ­przedzierzgnęli się agenci CBA. Posłanka PO Beata Sawicka i burmistrz Helu Mirosław W. - mieli wziąć od agentów CBA ćwierć miliona złotych.

 

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną