Kraj

Ciężka woda

Czy PZN nie łamie zasad fair play?
Dwa litry wody kazano wypić 14- letniemu Klimkowi Murańce, bo inaczej nie zostałby dopuszczony do udziału w eliminacjach przed startem do konkursu skoków narciarskich o Puchar Świata w Zakopanem. Rzecz w tym, że regulamin konkursów o Puchar Świata ściśle określa długość nart, na których skacze zawodnik w stosunku do wagi jego ciała. Klimek miał narty o 2 cm dłuższe, a kadra naszych narciarzy nie dysponowała parą krótszych skokówek. Aby Murańka mógł jednak wziąć udział w eliminacjach, polecono mu na poczekaniu wypić 2 litry wody i jeszcze dodatkowo założono mu na nogi metalowe obciążniki. Dopiero wtedy proporcja wagi ciała do długości nart stała się zgodna z regulaminem. No i Klimek z bulgotem wody w brzuchu wylądował zaledwie na odległości 88,5 m. na tej samej skoczni, na której lądował na dłuższych o 2 cm nartach znacznie dalej, bo aż na 126 metrze.

Woda, którą kazano Klimkowi wypić była zapewne czysta, ale metoda zastosowana przez opiekunów i trenerów kadry absolutnie brudna. W prosty bowiem sposób zamiast szanowania fair play nauczono utalentowanego dzieciaka, w jaki sposób można, a nawet należy oszukiwać w sporcie. A swoją drogą - czy w PZN nie wiedziano, że Murańka powinien mieć narty o 2 cm krótsze?
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną