Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Majowy kryzys koalicji?

Mając na uwadze doświadczenia minionych koalicji, także własnej z SLD, Polskie Stronnictwo Ludowe stworzyło zespół ekspercki, który ma pomóc w zapobieżeniu ewentualnym kryzysom koalicji z PO.

Okresy występowania pierwszych kryzysów koalicyjnych skracają się, więc nasz może pojawić się już nawet w maju – mówi Stanisław Żelichowski, przewodniczący klubu parlamentarnego PSL i szef zespołu ekspertów. Trzon zespołu tworzy ok. 10 osób, byłych polityków Stronnictwa, m.in. były szef MON Stanisław Dobrzański, były wicepremier w rządzie Zbigniewa Messnera i późniejszy minister stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego Józef Kozioł, były członek KRRiT Aleksander Łuczak, były prezes TVP Ryszard Miazek, a także były szef URM i późniejszy członek KRRiT Michał Strąk. – To wiąże się z wykorzystaniem dinozaurów – mówi wprost Strąk.

Zespół spotyka się raz w tygodniu, debatuje nad ważnymi i bieżącymi problemami. – Dzięki temu, że w zespole jest trzech byłych członków KRRiT, PSL zajął dość powściągliwe stanowisko w sprawie ustawy medialnej – przyznaje Strąk.

Tonizujący wpływ PSL widoczny jest w parlamencie. – Staramy się być rozjemcą – przyznał Żelichowski (klub jako jedyny przyjął swego czasu zaproszenie Przemysława Gosiewskiego na spotkanie w sprawie traktatu lizbońskiego).

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną