Kraj

Akcja renowacja

Co się dzieje z raportem o zdrowiu prezydenta?

Michał Kamiński, prezydencki minister, zapowiadał, że publikacja nastąpi tuż po długim majowym weekendzie – a raportu nie ma. W odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie przyczyn opóźnienia w Kancelarii Prezydenta usłyszeliśmy, że minister Kamiński jest nieuchwytny, a informacja – niemożliwa do uzyskania.

Według źródeł zbliżonych do Pałacu, szef prezydenckiego PR zapowiadał przedstawienie raportu na początek maja, zakładając, że sprawę uda się zamknąć ogólnym stwierdzeniem, iż stan zdrowia prezydenta jest dobry. Po deklaracjach polityków PO, że raporty opisujące ich stan psycho-fizyczny będą bardzo dokładne, sytuacja się skomplikowała. Obecnie planowany termin opublikowania informacji to jesień – tłumaczy się bowiem, że na przeprowadzenie gruntowanych badań trzeba wygospodarować kilka dni w napiętym planie prezydenckich zajęć. W międzyczasie trwają prace nad poprawą kondycji szefa państwa – także nad odchudzaniem (co mogłoby przynieść efekt w postaci poprawy wizerunku Lecha Kaczyńskiego).

Inny problem, z którym ekipa prezydencka ma się zmagać, dotyczy znalezienia medyka skłonnego złożyć podpis pod informacją. – Poświadczenie szeregowego lekarza medycyny odebrano by jako mało wiarygodne. Utytułowane autorytety z kolei nie palą się wchodzić na grząski grunt, ryzykować nazwiskiem i poświadczać raportu, wokół którego – cokolwiek by w nim napisano – będą się pojawiać pytania i spekulacje – przyznaje osoba związana z Kancelarią.

  

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną