Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Akcja renowacja

Co się dzieje z raportem o zdrowiu prezydenta?

Michał Kamiński, prezydencki minister, zapowiadał, że publikacja nastąpi tuż po długim majowym weekendzie – a raportu nie ma. W odpowiedzi na prośbę o wyjaśnienie przyczyn opóźnienia w Kancelarii Prezydenta usłyszeliśmy, że minister Kamiński jest nieuchwytny, a informacja – niemożliwa do uzyskania.

Według źródeł zbliżonych do Pałacu, szef prezydenckiego PR zapowiadał przedstawienie raportu na początek maja, zakładając, że sprawę uda się zamknąć ogólnym stwierdzeniem, iż stan zdrowia prezydenta jest dobry. Po deklaracjach polityków PO, że raporty opisujące ich stan psycho-fizyczny będą bardzo dokładne, sytuacja się skomplikowała. Obecnie planowany termin opublikowania informacji to jesień – tłumaczy się bowiem, że na przeprowadzenie gruntowanych badań trzeba wygospodarować kilka dni w napiętym planie prezydenckich zajęć. W międzyczasie trwają prace nad poprawą kondycji szefa państwa – także nad odchudzaniem (co mogłoby przynieść efekt w postaci poprawy wizerunku Lecha Kaczyńskiego).

Inny problem, z którym ekipa prezydencka ma się zmagać, dotyczy znalezienia medyka skłonnego złożyć podpis pod informacją. – Poświadczenie szeregowego lekarza medycyny odebrano by jako mało wiarygodne. Utytułowane autorytety z kolei nie palą się wchodzić na grząski grunt, ryzykować nazwiskiem i poświadczać raportu, wokół którego – cokolwiek by w nim napisano – będą się pojawiać pytania i spekulacje – przyznaje osoba związana z Kancelarią.

Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną