Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kraj

Oświadczenie Ewy Błaszczyk

Fot. Jacek Rajkowski/REPORTER Fot. Jacek Rajkowski/REPORTER
Raport 'Tajemnice 1 proc': prezes Fundacji 'Akogo' tłumaczy powody niedopełnienia niektórych formalności dotyczących prac fundacji.

 

W imieniu swoim oraz całej fundacji „Akogo?" chciałabym serdecznie przeprosić wszystkich naszych darczyńców, wolontariuszy, dobrych ludzi..., wszystkich, którzy obdarzyli nas zaufaniem.

Z uwagi na ogrom prac związanych z naszymi bieżącymi celami, w szczególności związanymi z budową kliniki „Budzik", nie dopełniliśmy niektórych wymaganych formalności - sprawozdań. Niedopatrzenie to, wynika z naszego ekonomicznego i czasowego zaangażowania w trudny i wielowątkowy problem, który wymaga równoległej, pionierskiej pracy na wielu frontach. Stanowimy nieliczną grupę (8 osób), które obsługują ogromne przedsięwzięcie. Fundacja „Akogo?" podjęła się, jako pierwsza organizacja pożytku publicznego w Polsce, trudnego dzieła wyodrębnienia jednostki chorobowej jaką jest „śpiączka" oraz wybudowania specjalistycznej kliniki „Budzik", dla dzieci po ciężkich urazach mózgu przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W ostatnim okresie oprócz budowy kliniki byliśmy i jesteśmy bardzo mocno zaangażowani w prace nad stworzeniem od podstaw międzyresortowego programu medycznego i neurorehabilitacji, pod klinikę  „Budzik" (są to: nowe programy medyczne, rozwiązania prawne oraz finansowe - nowy „produkt" w polskiej medycynie).

Jesteśmy w trakcie uzupełniania na bieżąco wszelkich formalności. Jak zapewnia Katarzyna Wróblewska (osoba odpowiedzialna za finanse w Fundacji „Akogo?"), brakujące sprawozdania, począwszy od sprawozdania za rok 2008,  od dnia 7 sierpnia 2009 r. są zamieszczone na stronie internetowej fundacji oraz dostarczane do odpowiednich Ministerstw. Sukcesywnie będą uzupełniane również poprzednie lata.

Dołożymy wszelkich starań, aby podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Dziękujemy Państwu za to, że jesteście ciągle z nami i prosimy o wyrozumiałość.

Z poważaniem,

Ewa Błaszczyk
Prezes Fundacji „Akogo?"


Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną