Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Target WC

Mea pulpa

Wojciech Cejrowski jest podróżnikiem, łowcą gejów, pisarzem, dziwakiem, miłośnikiem muzyki country, kowbojem na pół etatu, generalnie jednym z najsympatyczniejszych przedstawicieli ciemnogrodu w kraju. Teraz został jeszcze projektantem mody.

WC Collection to kojarzone z jego stylem egzotyczne koszule, wzorzyste koszulki oraz swetry z wełny jagnięcej. Znając target WC, przydałoby się też coś z moheru.

Michał Wiśniewski, mężczyzna po przejściach, znów zaplanował rozwód. Tym razem o rozwodzie poinformował swoją, jeszcze póki co, małżonkę na swoim blogu. Ona mu odpowiedziała na Facebooku. Dzieci odniosły się do debaty starych na Naszej-klasie. Orzeczenie o rozwodzie będzie do pobrania na Twitterze.

• Artyści to ludzie, którzy lubią informować naród na bieżąco o swoich dokonaniach. Ten coś nagrał, ten zagrał, tamten wystąpił, inny wypił, a kolejny postawił. I podobnie ma Grzegorz Markowski, lider Perfektu. „Mam już pięćdziesiąt siedem lat i zero kłopotów z erekcją” – wyznał dumnie artysta. Co tu ukrywać, od czasu, gdy Grzegorz nagrał numer „Niewiele ci mogę dać...”, czekaliśmy na tę informację. Rzecznik prasowy grupy ma ją teraz przekazać małżonce wokalisty.

• To będzie hit. Słynna posiadaczka najlepszych nóg na Woronicza Elżbieta Jaworowicz poprowadzi nowy show zatytułowany „Medium”. Będzie on poświęcony wróżbitom, jasnowidzom, astrologom i magom. To nie nowość w ramówce TVP. Programy o podobnej tematyce czarów mają już magik Pospieszalski i czarnoksiężnik Wildstein.

• Oto refleks godny mistrza. Dziennikarz Piotr Kraśko napisał książkę poświęconą tragedii smoleńskiej, zatytułowaną „Smoleńsk 10 kwietnia 2010”. Mimo wielu wątpliwości ekspertów, analiz, badań, pytań, Piotr już wszystko wie. Na zarzut, że wykorzystuje narodową tragedię do szybkiego i koniunkturalnego zarobienia paru złotych, autor odpowiada, że pisać zaczął już w marcu.

• Zmiany, zmiany, zmiany. Na Woronicza, po pięciu latach nieobecności, wraca Kabaret Olgi Lipińskiej. Program będzie się nazywał „Pietruszka czy burak” i znajdzie swoje miejsce w Dwójce. Uwaga! Jednorazowo, z okazji wyborów prezydenckich. Widzu! Chcesz, by program wrócił na stałe, nie głosuj na buraka.

Odeta Moro-Figurska, żona polskojęzycznego dziennikarza urodzonego w Rosji, napisała nietypową książkę. Dzieło zatytułowane jest „Czupury i inne zabawy z wyobraźnią” i jest przeznaczona dla dorosłych. Są to scenariusze zabaw dla dzieci i rodziców bez konieczności kupowania zabawek. „Pokazujemy, że można bawić się z dziećmi rolką papieru toaletowego, starą butelką lub pinezką” – opowiada autorka. Znamy tę rodzinę. Butelek jest u nich dostatek.

• Wcześniej grał w filmach „Karol. Człowiek który został papieżem” i „Karol. Papież który został człowiekiem”. Naturalną konsekwencją jest fakt, że zagra w filmie zatytułowanym „Och Karol”. Piotr Adamczyk, etatowy Chopino-papież, znów wcieli się w historyczną postać człowieka miłującego bliźniego. W roli bliźnich same laski, od Foremniak przez Muchę po Sochę. Karol będzie grał na ich uczuciach jak na fortepianie. Czyli wszystko po staremu.

• Na Woronicza jest gorzej, niż myśleliśmy. Wszystkie informacje potwierdzają wielkie kłopoty TVP. Nawet ta. Pogodynka Dwójki Marzenia Sienkiewicz zmniejszyła sobie biust. Z E na B. Syndyk masy upadłościowej przyjął to ze zrozumieniem.

• O tym, że to wątpliwy zaszczyt być Niemcem, przekonał nas ostatnio Steffen Moeller w książce „Swego nie znacie, czyli Polska oczami obcokrajowców”. Steffen opowiada tam, jak to nie lubił dzielić się z innymi aktorami na planie serialu „M jak miłość” swoimi ulubionymi niemieckimi cukierkami. Zamykał się więc samotnie w toalecie i oddawał rozkoszy konsumpcji. Ktoś taki musiał przegrać wojnę.

• Była godzina 21.26 i 47 sekund. Podczas swego recitalu 20-lecia Edyta Górniak pokazała Polakom serdeczny palec lewej ręki, znany bliżej także jako „fuck”. Podczas wykonywania piosenki „To nie tak jak myślisz” na festiwalu Top Trendy w Polsacie. Nie wiemy, do kogo był skierowany. Na razie zgłosiło się kilkunastu chętnych.

Manuela Gretkowska wniosła nową jakość intelektualną w nasze życie codzienne. „Każda społeczność ma swoją królewską parę, o której piszą bulwarówki. U Francuzów jest to Sarkozy i Carla, w Szwecji następczyni tronu z grzecznym narzeczonym. A u nas Doda i Nergal. Jędrne soft porno i książę ciemności”. Królewska para podobno planuje potomka. My już znamy pierwsze słowo nienarodzonego. Brzmieć będzie: „ratunku!”.

Polityka 24.2010 (2760) z dnia 12.06.2010; Kultura; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Target WC"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Klasyki Polityki

Uczulenie na ludzi. Skąd się bierze ekstremalna nieśmiałość

Ekstremalna nieśmiałość – tak określa się fobię społeczną. To lęk przed byciem obserwowanym i ocenianym, przed kompromitacją i upokorzeniem. Dziś, gdy przez życie idzie się przebojem, musi być szczególnie dotkliwy. Mało teraz miejsca dla nieśmiałych.

Joanna Podgórska
17.09.2005
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną