Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Smakowanie Azji

Festiwalowe smakowanie Azji (26 X–1 XI)

Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Festiwal Pięć Smaków 2010 - plakat Polityka
Główną atrakcją czwartej edycji festiwalu Pięć Smaków (26 X–1 XI), poświęconego prezentacji najnowszych osiągnięć kina Dalekiego Wschodu, będzie retrospektywa kinematografii południowokoreańskiej.

Na otwarcie „Sen” Kim Ki Duka, magiczna przypowieść o człowieku, który uświadamia sobie, że jego wizje sprawdzają się w rzeczywistości. Ponadto nieznane u nas szerzej filmy egzotycznych mistrzów: gorzki melodramat „Oaza” Lee Chang-donga o związku dwójki wykluczonych, historyczny „Ponad czasem” weterana Im Kwon-taeka, eksperyment science fiction „Jestem cyborgiem i to jest OK” Park Chan-wooka oraz nietypowy kryminał „Szczekające psy nigdy nie gryzą” Bong Joon-ho.

Oprócz tego przegląd twórczości kina autorskiego z Singapuru, w tym m.in. Erica Khoo, pierwszego stamtąd reżysera, którego spotkał zaszczyt uczestnictwa w głównym konkursie w Cannes. Z ciekawszych wydarzeń warto również wspomnieć o pokazach debiutanckich filmów Tajki Anochy Suwichakornpong, rewelacji ostatniego festiwalu Era Nowe Horyzonty, która wygrała konkurs międzynarodowy. Azjatyckimi Pięcioma Smakami będą mogli rozkoszować się widzowie z Warszawy, Poznania, Krakowa i Katowic.

Polityka 44.2010 (2780) z dnia 30.10.2010; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Smakowanie Azji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Za dużo leków, diagnoz depresji, autyzmu i ADHD? Wielki spór w psychiatrii

Narasta sprzeciw wobec tradycyjnej psychiatrii. Zamiast u lekarzy pomocy szukamy w aplikacjach i poradnikach. Dwie książki próbują uporządkować ten chaos. Z różnym skutkiem.

Paweł Walewski
12.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną