„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kultura

Odkrycie bez okrycia

Mea pulpa

Nie wiemy, co to oznacza, ale kolejna aktorka postanowiła sfotografować się bez nadmiernego okrycia dla magazynu „Playboy”. Tym razem to Sylwia Gliwa. Sylwia znana jest z tego, że miała młodszego narzeczonego, ale już nie ma, bo go rodzice nie puścili. Rośnie nam w kraju nowa generacja postaci filmowych. Nieznanych z twarzy.

• O tym, że Polakom żyje się coraz lepiej, świadczy wiele przykładów, ale ten jest najdoskonalszy. Totalną klapą okazał się program Krzysztofa Ibisza, zatytułowany poetycko „7420 Milion od zaraz”. Okazało się, że naród nie chce Ibiszowych pieniędzy i zignorował Krzysztofowe starania. W tym samym czasie całe społeczeństwo ogląda „Ojca Mateusza”, ostatniego księdza w kraju, który przemieszcza się rowerem.

• Portal Plotek.pl zainicjował konkurs, na który czekała cała Polska. Ranking największych piersi krajowego show-biznesu. Serwis zebrał wszystkie kandydatki w jednym miejscu i rzucił na pożarcie internautom. Wygrała prezenterka pogody Omenaa Mensah. Polacy po raz kolejny udowodnili, że nie dorośli do demokracji.

• Są już pierwsze efekty medialne programu „Top Model”. Laureatka Paulina Papierska coraz rzadziej płacze w telewizji, Ania Piszczałka coraz częściej występuje na wybiegu, przez co płaczą inni, a Katarzyna Smolińska dostała pracę w TVN Style. Wniosek jest oczywisty. Wkrótce będziemy płakać wszyscy.

• Podobno na jednej ze stołecznych imprez Paweł Staliński pojawił się sam, bez towarzystwa swojej mamy Doroty. Nie wierzymy. To na bank plotki. Nie dość, że okrutne, to jeszcze absolutnie niemożliwe.

• To był szok dla całego krajowego środowiska filmowego. Na premierze filmu „Largo Winch II” w Paryżu nasza krajowa Weronika Rosati powiedziała „cześć” nie naszej krajowej Sharon Stone. Podobno Sharon była zachwycona Weroniką i cały wieczór dopytywała się, kim jest ta mała Indianka z Etiopii.

• Niestety, stało się. W kolejnych miastach kraju prezentowana jest na prapremierach komedia zatytułowana ewangelicznie „Och Karol 2”. Machina zniszczenia niebezpiecznie zbliża się do stolicy. W czasie projekcji filmu dochodziło do cudownych uzdrowień. Podobno wstawali i wychodzili nawet ci, co wcześniej z trudem mogli usiedzieć.

• Od czasu, gdy Gosia Baczyńska została twarzą pralek automatycznych, wydawało mi się, że świat reklamy nie jest w stanie mnie zaskoczyć. A jednak. Znana koneserka mody Joanna Horodyńska została twarzą płynu do prania. Na plakacie seksowna Joanna tkwi w bardzo wypranych pozach.

• To jest kolejna istotna zmiana jakościowa. Na stanowisko głównodowodzącego w nowym show TVN, zatytułowanym romantycznie „X Factor”, został powołany dziennikarz TVN24 Jarosław Kuźniar. To drugi po Szymonie Hołowni publicysta przekraczający Rubikon show-biznesu. Chętnie zobaczyłbym Anitę Werner w serialu „Usta, usta”. Przynajmniej byłaby obsadzona „po warunkach”.

• To jest sensacja nie lada. Była playmate „Playboya”, pin up girl magazynu „CKM”, modelka, dziewczyna zdrowa, że hej, czyli Izabela Łukomska, została prezesem poznańskiego klubu Warta. Polska piłka od lat stała na głowie. Teraz przynajmniej oparła się na kilku innych organach.

• Rozczarowany krajem oraz jego nikczemnym rozwojem tancerz Żora Korolyov postanowił na stałe wyjechać ze swej drugiej ojczyzny do kolejnej. Kiedyś Gombrowicz, Giedroyc, Miłosz, a teraz on. Czytelniku, na znak solidarnej żałoby pęknij ze śmiechu, ale dopiero za chwilę.

• Ciekawy eksperyment szykuje w stołecznym teatrze Polonia Krzysztof Materna. Spektakl „Dobry wieczór państwu” będzie jego autobiograficznym monodramem ze sfer konferansjerskich, zrealizowanym przewrotnie na dwie osoby. Towarzyszyć mu będzie aktorka Olga Bołądź, znana z tego, że znakomicie potrafi dobierać sobie męskie towarzystwo.

Polityka 05.2011 (2792) z dnia 29.01.2011; Kultura; s. 75
Oryginalny tytuł tekstu: "Odkrycie bez okrycia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną