Kultura

Sprawiedliwość

Mea pulpa

Jest jeszcze jakaś sprawiedliwość na tym świecie. Supermodelka Anna Jagodzińska, notowana jako szósta najlepsza modelka świata, wyznała ostatnio w telewizji, że ma cellulit. Gdyby wybory odbywały się w ten weekend, Jagodzińska zostałaby premierem.

• Ciekawą erotyczną autobiografię przedstawił ostatnio aktor, reżyser i pedagog Jan Englert. „Dawniej byłem myśliwcem nurkującym, który bombarduje i odlatuje. Potem ciężkim bombowcem strategicznym, który wymaga długiego przygotowania. Dziś jestem superfortecą, czyli samolotem wielozadaniowym”. Piękne, bombowe i odlotowe. Są już podobno plany, jak wykorzystać aktora w Libii.

• Nagrywał z Bartosiewicz i Bregoviciem, grał w Las Vegas, był porównywany do Presleya, ale czegoś takiego jeszcze nie zrobił. Krzysztof Krawczyk postanowił nagrać płytę z samym Janem Pawłem II. Album zatytułowany „JPII Abba Ojcze” będzie zawierał utwory KK, które powstały w czasie pontyfikatu polskiego papieża, jak i po jego śmierci. Niektóre z nich będą zawierały archiwalne nagrania głosu Jana Pawła II. Jeśli album odniesie sukces, KK planuje duety z Kainem i Ablem.

• W „Malemen”, najlepszym obecnie magazynie dla facetów, portret wokalistki Anity Lipnickiej. W ramach rubryki „Woman we love” autor dowodzi niezwykłości artystki słowami: „Kochamy ją za to, że nie sprzedaje na prawo i lewo swojego życia do pism kobiecych”. W istocie – nagie zdjęcie wraz z nagim małżonkiem na okładce „Vivy!” spowodowało, że nie mogłem się ruszyć ani w prawo, ani w lewo.

• Szok, skandal i nadużycie. Do kraju dosłownie na dwa dni przyleciała nasza gwiazda z Los Angeles Alicja Bachleda-Curuś. Aktorka gościnnie wystąpiła w programie „X Factor” i za każdy dzień zdjęciowy otrzymała sto tysięcy złotych. To podobno najwięcej z jury. Tylko nam udało się dotrzeć do informacji, że nie z całego.

• Szykuje się kolejny wielki come back, tym razem za sprawą programu „Top Model”. „Top Model” to taki show, w którym społeczeństwo esemesami pomaga psychicznie rozhisteryzowanym nastolatkom, wmawiając im, że są supermodelkami. W drugiej odsłonie programu ma szansę wystąpić znana niegdyś modelka i aktorka Renata Gabryelska. Będzie radziła uczestniczkom, jak skutecznie wyjść za mąż, by cały świat o tobie zapomniał.

• Trwa doskonała passa Huberta Urbańskiego, ostatniego wielkiego transferu TVP2. Jeszcze nie zakończono „Bitwy na głosy”, a już wiadomo, że prezenter poprowadzi kolejny show pod tytułem „The Voice”. To nie wszystko. Ledwie jego nowa małżonka powiła dziecko, a już wiadomo, że Hubert znowu będzie ojcem. A mówią, że podwójne doładowanie tylko w mixplusie.

• No wreszcie mamy jakieś ruchy na skostniałej mapie krajowego talk-show. W TVP2 pojawił się nowy program zatytułowany „Po zmierzchu”, jego gospodarzem jest znany z anteny Radia Zet Marek Starybrat. Program nadawany jest w czwartki o godz. 23.30 i, co ważne, prowadzony jest na żywo. W celu uniknięcia obaw, czy to początek końca mój, czy też Marka, profilaktycznie nie będę oglądał.

• W „Vivie!” obszerny wywiad z  Majką Sablewską, najgorętszym nazwiskiem sezonu, zatytułowany lirycznie „Pośród piranii”. Już sam redakcyjny nagłówek przynosi mocne słowa: „Wybuchła w polskim show-biznesie z siłą dynamitu. Była menedżerką Dody i Edyty Górniak. Dziś sama błyszczy w »X Factor«”. I rzeczywiście, niczym piranii, odebrało mi głos...

• Zmiany, zmiany, zmiany szykują się w popularnym „Mam talent”. Z pierwszej ręki wiem, że poprzedni skład programu jest już historią. Podobno w miejsce dotychczasowego jurora ma się pojawić były szef Radia Zet Robert Kozyra. Dobry strzał. Nienawiść to świetny medialny towar.

• Mocne wejście miał w stolicy musical „Rocky Horror Show”, czyli rzecz o dziwnych ludziach i ich dziwnych zachciankach. Plotka głosi, że kostiumografowie sztuki wystawianej w Och-Teatrze wykupili towar ze wszystkich sex-shopów w okolicy. I pomyśleć, że Hamletowi do zabawy wystarczała tylko czaszka.

• Coraz intensywniej rozwija się kariera jednego z największych odkryć telewizyjnych aktualnego sezonu. Mowa oczywiście o jurorze Czesławie Mozilu. Czesław coraz śmielej ujawnia swe intymne tajemnice. Ostatnio błysnął wyznaniem: „Ile dziewczyn miałem? Szczerze? Ta liczba jest na pewno trzycyfrowa. Ja po prostu kocham kobiety”. Liczba trzycyfrowa, OK. Ale w którym miejscu jest przecinek?

 

Polityka 16.2011 (2803) z dnia 16.04.2011; Kultura; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Sprawiedliwość"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną