Kultura

Głośni wykluczeni

Maltański Poznań 2011

materiały prasowe
Jak co roku nie zabraknie widowisk plenerowych – przez Poznań przemaszeruje pochód prowadzony przez legendarną katalońską La Fura dels Baus.

Ubiegłoroczna edycja maltafestivalpoznań poświęcona prezentacji sztuki flamandzkiej była wielkim wydarzeniem. Tematem przewodnim tegorocznej (4–9 lipca) jest wykluczenie, a nazwiska artystów, którzy w rozmaity, często zaskakujący sposób się do niego odnoszą, gwarantują, że także ta impreza zapisze się w historii. Największą gwiazdą festiwalu jest reżyser, dramaturg, performer i artysta sztuk wizualnych – Jan Fabre, który pokaże (łączące teatr, taniec, performance i musical) widowisko „Prometheus Landscape II”. Włoska Compagnia Pippo Delbono przedstawi swoją, opowiadaną językiem rozbuchanych obrazów, wizję świata po wielkiej wojnie („After the Battle”). Węgierska gwiazda reżyserii teatralnej i filmowej Kornél Mundruczó pokaże „It’s hard to be a God” według powieści science fiction braci Strugackich, zaś austriacko-francuska reżyserka Gisèle Vienne przywiezie dwa spektakle: „I Apologize” i „Jerk”, operujące na styku teatru dramatycznego i lalkowego.

Jak co roku nie zabraknie widowisk plenerowych – przez miasto przemaszeruje pochód prowadzony przez legendarną katalońską La Fura dels Baus, a na rynku zainstalują się artyści z francuskiej Deuxième Groupe d’Intervention. Tradycyjnie też jezioro Malta stanie się scenerią koncertów. 6 lipca wystąpią megagwiazdy: rzadko koncertująca ikona trip-hopu Portishead i emblematyczna dla nowego folku młoda grupa Fleet Foxes. Dzień wcześniej zaśpiewa zaś Manu Chao La Ventura. Wydarzeniami będą: seria występów amerykańskiego chóru Young@Heart (który z racji zaawansowanego wieku swoich członków rzadko podróżuje za Ocean) oraz koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, złożonej z muzyków stołecznej sceny alternatywnej pod wodzą Marcina Maseckiego.

Szczegóły: www.malta-festival.pl

Polityka 27.2011 (2814) z dnia 28.06.2011; Afisz. Premiery; s. 65
Oryginalny tytuł tekstu: "Głośni wykluczeni"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Życie seksualne polskich księży. Michałowe z plebanii odchodzą, wchodzą tinderowe

Młodzi księża są bardziej aspołeczni, stałe związki to dla nich wyjście ze strefy komfortu. Szukają relacji na portalach społecznościowych. Przelotnych, bez zobowiązań – mówi Artur Nowak, autor reportaży „Plebania” i „Zakrystia”.

Joanna Podgórska
16.03.2025
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną