Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Ślub z koroną

Mea pulpa

Stało się. Anja Rubik, nasz najlepszy towar na eksport, wzięła ślub. Niestety, wyszła za Serba, na Majorce, w obrządku prawosławnym, z koroną na głowie i nie miała sukni od Zienia. To się nie mieści nie tylko w głowie, ale i w całej Polsce.

• Gwiazdy, jak wiadomo, są to ludzie, którzy żyją inaczej niż wszyscy, bo tak im nakazuje gwiazdorski obowiązek. Ostatnio gwiazdy pojawiły się na otwarciu kolejnego baru sushi w Warszawie. Byli to Aleksandra Kisio, Maria Pakulnis oraz Marek Włodarczyk. Oto lista osób, które, jak na gwiazdy przystało, lubią jadać za darmo.

• A oto sukces, jakich mało. Krzysztof Respondek wygrał Festiwal Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Szczególnie radośnie informujemy tych, którzy po raz pierwszy słyszeli o jednym i drugim. Czyli większość.

• Wreszcie doczekaliśmy się syntezy krajowej obyczajowości na poziomie psychologiczno-społeczno-etnograficznym. Dorota Rabczewska wyznała, że „w Polsce jest stanowczo za dużo buraków”. Po raz pierwszy się zgadzam z Dodą. Rzepy też.

• Niestety, wszystko, co najlepsze, szybko się kończy. Z pracy przy losowaniu numerków odchodzi prawie słynny, niemal kultowy Pan Lotto nr 2, czyli Daniel Wieleba. Daniel nie podał szczegółów swego odejścia. Podobno zrezygnował spontanicznie zaraz po tym, jak go wywalili.

• No, wreszcie. Jarosław Kuźniar, gwiazda telewizji TVN24 i prawie gwiazda programu „X Factor”, wziął ślub. Jarek się ożenił, a jego wybranka wyszła za mąż, i to w tym samym czasie. Tak to wszystko sprytnie wymyślili, że na trop nie wpadł żaden paparazzi. Pan młody z tej okazji aż się popłakał.

• W brukowcu kolejna intrygująca historia życia. Tym razem to Emilian Kamiński, aktor i dyrektor teatru Kamienica. Emilian wyznaje, że od dziecka bał się, że będzie pijakiem. Ale nie został. Pić zaczęli natomiast chyba wszyscy ci, którzy odwiedzają jego teatr.

• To, że mistrz pięściarski Mike Tyson wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”, nie dziwi nikogo. Widz lubi, jak ludzie się zabijają albo zjadają na wizji. Ale występ Sławomira Oborskiego, znanego fryzjera znanych gwiazd, to prawdziwy szok. Jeden ma ksywkę Bestia, a drugi Chomik. Wytęż wzrok czytelniku i znajdź tysiąc różnic w obu prawie panach.

• Taniec z gwiazdami” generalnie rządzi w mediach i to jeszcze przed pierwszym odcinkiem. Wiadomo, że z jury odpadli Beata Tyszkiewicz – za reklamę Burger Kinga, i Zbigniew Wodecki – za to, że siedział koło tej, co wystąpiła w reklamie Burger Kinga. Kolejne roszady za tydzień.

• Młodziutka wokalistka Ewa Farna okazała się ostatnio godną ambasadorką krajowego interesu w Czechach. W tamtejszej telewizji wokalistka powiedziała, że w Polsce nie ma wcale dróg, a te, co są, to lepiej latać samolotem. Prosto, logicznie i prawdziwie. Ci, co się oburzyli, muszą być albo głupi, albo piesi.

• Oto twarz, nazwisko i podobno talent, które warto znać. Pannica nazywa się Honorata Skarbek, ale na co dzień używa pseudonimu Honey. W Internecie jej blog śledzi ponad 6 mln internautów, a jej utworów na MySpace wysłuchało milion osób. Jest więc szansa, że jej debiutancki album trafi na przemiał dopiero po jakimś czasie.

• Po sukcesie serialu „Rodzinka.pl” para Małgorzata Kożuchowska i Tomasz Karolak zagrają w nowej produkcji serialowej. Będzie to opowieść o prawnikach. Każdy odcinek będzie opowiadał inną historię, ale całość to fabuła z kluczem. A brzmi on: Czy są w tym kraju jeszcze jacyś inni aktorzy?

• Ruszyły castingi do drugiej edycji programu „Must be the music” w Polsacie. W TVP trwają przesłuchania do show zatytułowanego „The Voice of Poland”. W TVN zakończono castingi do „Mam talent”, a wkrótce ruszają kolejne do kolejnej edycji „X Factor”. Jeśli jest jeszcze w kraju ktokolwiek, kto śpiewa, to niech się szybko zgłasza, bo w innym przypadku może tylko zostać jurorem.

Polityka 31.2011 (2818) z dnia 26.07.2011; Kultura; s. 69
Oryginalny tytuł tekstu: "Ślub z koroną"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną