Kultura

Milczenie nad rozlewiskiem

Mea pulpa

Ciekawe wiadomości docierają z planu serialu „Dom nad rozlewiskiem”. Okazuje się, że jedna z gwiazd filmu Joanna Brodzik nie rozmawia z nikim z produkcji. Nie rozmawia z reżyserem, scenarzystami ani kolegami z planu. Podobno w planach ma niewygłaszanie własnych kwestii. Zdaniem fachowców akurat to może być dla jakości serialu zbawienne.

• Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy skandal z brukowcem „News of the World” wpłynie na krajowy rynek pism kolorowych i kłamliwych. Nic bardziej mylnego. Mylny błąd, jak mawiał filmowy klasyk. U nas nie trzeba podsłuchiwać celebrytów. Sami chętnie wszystko opowiedzą.

• Nikt nie wie jak, nikt nie wie kiedy, ale szum staje się coraz głośniejszy. Podobno Roman Polański ma wyreżyserować w teatrze IMKA w Warszawie słynną sztukę „Copenhaga” Michaela Frayana. Rzecz dotyczy spotkania twórców pracujących nad wykorzystaniem energii atomowej w 1941 r. Mają grać Chyra i Cielecka. Będzie zatem podwójnie bombowo.

• To jest zjawisko, które powinno się rozpowszechnić w krajowej piłce nożnej na dobre. Właściciel klubu Polonia Warszawa zapłacił Euzebiuszowi Smolarkowi 100 tys. euro, aby ten sobie poszedł w siną dal. Płacenie piłkarzom za niegranie. To może być metoda na sukces podczas Euro 2012.

• Istnieje takie zjawisko jak klątwa rodziny Kennedych. Polega ona na tym, że nie wszystkim z Kennedych życie wyszło na dobre pomimo nazwiska. U nas mamy podobną sytuację. Jest ewidentnie klątwa rodziny państwa Deląg. Właśnie TVN poinformował, że nie powróci kultowy program „Między kuchnią a salonem” z Dorotą Deląg w roli głównej. Wiele osób ma nadzieję, że jest to klątwa naprawdę wielokrotnego użytku.

• To jest naprawdę zaskakująca informacja. Do redakcji programu Jolanty Kwaśniewskiej „Lekcja stylu” dołączą Michał Szpak i Marcin Madox Majewski. Będą poszukiwać na ulicach ludzi z pasją i budzić w nich wątpliwości co do własnej płci.

• Do dobrej formy wraca nasz etatowy narodowy strongman, chwilowo oddelegowany na stanowisko boksera, czyli Mariusz Pudzianowski. Mariusz wyznaje w wywiadzie: „Żadna kobieta na pięćdziesięcioletnim Pudzianie się nie zawiedzie. Oczywiście w łóżku”. Jak ewidentnie widać, prawdziwe życiowe przyjemności sportowiec zostawia sobie na później.

• No i się zaczęło. Do pierwszego starcia doszło jeszcze przed zapaleniem lamp w studiu. Rafał Maserak starł się w tańcu godowym z Katarzyną Zielińską. Aktorka z hukiem opuściła salę ćwiczeń zaraz po tym, jak tylko tancerz zaczął ją podrywać. Pomimo wyjścia Zielińskiej osamotniony Rafał kontynuował podryw.

• Wiadomość tragiczna dla wszystkich melomanów. Do studia nagraniowego, w którym swą nową płytę nagrywał legendarny zespół Bajm, wdarła się woda i porwała materiał. Można oczywiście kpić, że lanie wody w tekstach wokalistki wreszcie będzie usprawiedliwione, ale to zbyt tanie skojarzenie.

Agnieszka Popielewicz, publicystka programu „Się kręci”, już od trzech lat pisze pracę magisterską zatytułowaną „Dlaczego ludzie chcą być w telewizji”. Dzieło powstaje na Wydziale Socjologii UW. Agnieszka podobno nie chce oddać pracy, bo wie, że wszyscy będą się z niej śmiali.

• Zdaniem wielu komentatorów to jest branżowy nokaut. Fachowcy od mody wytropili, że znany koneser, smakosz i stylista Tomasz Jacyków nosi podróbki markowych firm. Szok w całym polskim szoł biznesie. Też będącym, prawdę mówiąc, całkowitą podróbką.

• Znamy już skład jurorski nowego programu TVP 2, zatytułowanego po polsku „The Voice of Poland”. Są to: Ania Dąbrowska, Kayah, Andrzej Piaseczny oraz Nergal. Tłoczno i zdolnie. Teraz trwają telewizyjne modły, żeby na scenie przed jurorami było przynajmniej tłoczno.

Polityka 33.2011 (2820) z dnia 09.08.2011; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Milczenie nad rozlewiskiem"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną