Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mistrz

Mea pulpa

Oto forma godna starego mistrza. Okazało się, że były lider i wokalista zespołu TSA Marek Piekarczyk nie dość, że skończył 60 lat i ma dwuletnią córeczkę, to jeszcze ma o 32 lata młodszą żonę. Marek grał kiedyś w grupie Balls Power. Jak widać nazwa aktualna do dziś.

• To dobra wiadomość dla wszystkich fanów dobrej muzyki. Zespół pieśni i tańca Mazowsze rozpoczął strajk. Artyści domagają się większych dotacji i podwyżki płac. Jak nie dostaną, to się zagłodzą. Kilku krajowym wokalistkom sugerujemy dołączenie do protestu.

• Nową modą wśród medialnych gwiazd stało się ostatnio usuwanie swojego profilu z portalu Facebook. Najpierw uczynił to Zbyszek Hołdys, który dla internautów stał się tym, czym Salman Rushdie dla islamistów. Teraz w jego ślad poszedł Adam Nergal Darski. Jego powód jest jednak inny. Jemu na klawiaturę komputera rozlała się Wodzianka.

Szymon Majewski wraca na antenę TVN w pełnym wydaniu i na dodatek na żywo. Program będzie się nazywał „Szymon na żywo”, a jego formuła ulegnie zmianie. Teraz Szymon będzie się przebierał i parodiował, a wcześniej najpierw parodiował, a potem się przebierał.

• Drugie miejsce w kategorii Najlepsza wypowiedź polskojęzyczna zajął ewidentnie Bartosz Węglarczyk z „Dzień dobry TVN”. Bartosz dokonał skrótu myślowego, mówiąc, że Ukrainki to roboty do sprzątania. W Internecie wybuchła wojna, gdzie połączone siły ukraińsko-polskie zaatakowały osamotnionego Węglarczyka. Z komputerów znajdujących się w cudownie wysprzątanych przez Ukrainki mieszkaniach.

• Przetasowania kadrowe na rynku medialnym przybierają na sile. Tuż przed inauguracją wiosennej ramówki z programu „Gwiazdy na dywaniku” zrezygnowała Karolina Malinowska. Pozostała tylko Joanna Horodyńska. Program polegał na tym, że one były ubrane dobrze, a reszta źle. Teraz Malinowska dowie się od Horodyńskiej, że u niej też już jest źle.

• Otwarto Stadion Narodowy. Mało tego. Udało się go otworzyć w stolicy. Gwiazdom inauguracji sugerowano występy w kaskach, a nocne spawanie dachu ktoś nieświadomy wziął za sztuczne ognie. Generalnie stadion jest obecnie zamknięty z powodu otwarcia.

• Medialne natarcie sióstr Grycan oraz mamy Grycan trwa. Właśnie okazało się, że Marta Grycan (to albo mama, albo córka) planuje wydanie książki kucharskiej. Jak zapowiada jej menedżerka, będą to „porady dla pań, na przykład jak szybko zrobić coś z niczego”. Coś z niczego. To w polskim show-biznesie najpopularniejsza biografia.

• Doskonały czas nastał dla Ewy Minge, projektantki wszystkiego. Pani Ewa miała ostatnio pokazy swych kolekcji w Paryżu. Całość była inspirowana latami 50. i 60. i wzbudziła zachwyt przedstawicieli krajów arabskich. Oni lubią, gdy strój sprawia, że nie widać zawartości.

• Zmiany w popularnym programie „Kocham cię, Polsko”. Formuła jest niezmienna. Wszyscy krzyczą, a prowadzący stara się krzyczeć głośniej. Dotychczasową współprowadzącą była dożywotnia przyjaciółka Joanny Brodzik – Marzena Rogalska. Teraz zastąpi ją Joanna Koroniewska. W momencie oddawania gazety do druku wciąż nie wiedzieliśmy, czy już przyjaźni się z Brodzik.

• Ścieżki kariery w show-biznesie bywają kręte. Jedną z nich poszła uczestniczka programu „Top Model” Angelika Fajcht. Najpierw zasłynęła tym, że w programie jej części intymnych skrupulatnie dotykał juror Dawid Woliński. Teraz jego dotyk doprowadził ją na rozkładówkę „Playboya”. Zanim zatem czytelniku podasz rękę Wolińskiemu, sprawdź, jak wychodzisz na zdjęciach.

• Oto wiadomość dobra dla wszystkich. Marcin Meller, dziennikarz, literat, mąż, podróżnik, człowiek, który za pieniądze rozbiera kobiety, redaktor naczelny „Playboya”, zostanie ojcem. Gratulujemy, szczególnie, że pomimo licznych okazji w pracy Marcin postanowił zostać ojcem w domu.

• Ostatni tydzień to był ewidentnie czas Marii Czubaszek. Najpierw pani Maria wyznała radośnie, że dwa razy usunęła ciążę, co uczyniło ją szczęśliwą, a następnie poszła dalej twierdząc, że woli być zimną suką niż matką Polką. Z reakcji w mediach wynika, że matką to ona może sobie nie być, ale Polką nie pozwolą jej być inni.

Polityka 06.2012 (2845) z dnia 08.02.2012; Kultura; s. 83
Oryginalny tytuł tekstu: "Mistrz"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Psychologowie są dziś wszędzie i zajmują się wszystkim. Czy słusznie? I kto się zajmie nimi?

Transport, policja, szpitale, marketing, reklama, sądownictwo, media, polityka, a wkrótce każda polska szkoła – gdzie się obejrzeć, tam psycholog. Czy współczesna wiedza psychologiczna pozwala im brać na swoje barki aż takie obciążenia?

Ewa Wilk
25.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną