Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Koniec epoki

Mea pulpa

Zawsze, gdy słyszę słowa „skończyła się pewna epoka”, wiem, że to patetyczny zapychacz, koturnowe pustosłowie i nekrogadka-szmatka. Niestety, ta wiadomość na nie zasługuje. Wojciech Mann zrezygnował z prowadzeniu programu „Szansa na sukces”. Po 19 latach rozbijania bombek i pociągania za wstążki odchodzi człowiek, dla którego oglądaliśmy ten program. W którym też podobno śpiewano.

• To dziś jest ten dzień. Będziemy chwalić Weronikę Rosati. Do polskich mediów dotarły zdjęcia z ostatniego odcinka amerykańskiego serialu zatytułowanego „Luck”, w którym nasza aktorka występuje w scenie erotycznej. Po wnikliwej analizie materiału dowodowego stwierdzamy komisyjnie, że to był dobry serial.

• Dla wszystkich fanów Krzysztofa Rutkowskiego, zwanego dalej detektywem, to będzie smutna wiadomość. Telewizja publiczna podała informację, że detektyw nie będzie występował w żadnym serialu detektywistycznym na antenie tej stacji. Z wyjątkiem tego, w którym od kilkunastu tygodni występuje na antenie wszystkich stacji.

Maria Czubaszek, kobieta, która widziała nie jedno i nie drugie, postanowiła wypowiedzieć się na temat religioznawcy i antropologa Wojciecha Cejrowskiego. Wojciech błysnął ostatnio wnikliwym studium kultury buddyjskiej i w podobnym tonie odpowiedziała mu pani Maria. „Gdyby przytrafił mi się taki synalek jak Cejrowski, tobym się chyba powiesiła”. Wojciech Cejrowski jeszcze się nie odciął.

• Wszyscy zastanawiają się, co jest przyczyną nie najlepszych wyników oglądalności nowego programu Szymona Majewskiego zatytułowanego „Szymon na żywo”. Otóż jest nią Tomasz na żywo, czyli program Tomasza Lisa. Obecnie najzabawniejszy show w TVP. Zacytujemy fragment ostatniego odcinka. Szczuka: – Pan jest na haju. Rutkowski: – Pani jest pijana. Szczuka: – Pan jest pijany. Szczuka: – Panu przyżarło. Rutkowski: – Pani przypaliło. Na tym tle Szymon, ojciec, mąż, harcerz, abstynent, niepalący, nie ma szans.

• Kolejny sukces międzynarodowy naszej międzynarodowej projektantki Ewy Minge. Tym razem na Wschodzie, a dokładnie w Moskwie. Ewa pokazała tam swoje kolekcje w ramach Mercedes Fashion Week. Podobno Rosjanie byli oczarowani i padli na kolana, a niektórzy to się nawet poprzewracali. Znam tę kulturę. To nie zawsze musi oznaczać akceptację.

• Ciekawe rzeczy dzieją się ostatnio w polsatowskim programie „Must Be The Music”. Z powodu przedawkowania programów muzycznych z jurorami unikam ich jak ognia, jednak w tym przypadku coś mnie zatrzymało. Zespół Teddy. jr i wykonawca Sebastian Biały Białek. Okazuje się, że ciągle może być i artystycznie, i z przesłaniem. Wtedy nawet kompetentni jurorzy nie przeszkadzają.

• W tym tygodniu nie napiszemy o tym, że Katarzyna Skrzynecka wylądowała ze swym małżonkiem i nowo narodzonym dzieckiem na okładce pisma „Viva!”. Napisalibyśmy o tym wtedy, gdyby tego nie zrobiła. Czyli nigdy.

• Szerokim echem w kraju odbiły sie premierowe odcinki programu „Woli i Tysio”, prowadzonego przez Marcina Tyszkę i Dawida Wolińskiego. Jeden jest podobno światowej klasy fotografem, drugi podobno światowej rangi projektantem. Obaj mogą zrobić ze swoimi nazwiskami, co chcą, nawet w towarzystwie pieczywa, sikawek czy fekaliów hipopotama. My zastanawiamy się, czy mamy do czynienia z najdroższym coming outem, bezcennym dystansem czy najtańszym populizmem. Za resztę zapłacą Master Card.

• Mało kto wie, co było najpopularniejszym polskim filmem w marcu 2012. Nie „Kac Wawa” ani „Stawka większa niż śmierć”. Najpopularniejszym filmem, który w ciągu tygodnia obejrzało w Internecie grubo ponad milion widzów, był obraz, w którym Małgosia Socha i Adam Kornacki z TVN Turbo za pomocą autobusu komunikacji miejskiej urywają drzwi w Maserati. To było szerokie otwarcie się na masowego widza.

• Ta wiadomość dotarła do mediów bocznymi drzwiami i jakoś tak wstydliwie. Otóż Czarny Bohater Minionego Roku, Adam Nergal Darski, ma nową dziewczynę. Pani nazywa się Patrycja Sokół, jest piosenkarką, ma tatuaże, figlarne spojrzenie i wielkie plany. Ostatnio w teledysku do swojej piosenki uprawia grę wstępną z Weroniką Rosati. Jak widać, młoda artystka obstawia wszystkie opcje.

Polityka 14.2012 (2853) z dnia 04.04.2012; Kultura; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Koniec epoki"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rząd tnie cesarki, choć Polki boją się rodzić naturalnie. Co się dzieje na porodówkach?

Polka idzie dziś po zaświadczenie od psychiatry nie tylko wtedy, kiedy potrzebuje aborcji, ale i po to, żeby zagwarantować sobie cesarskie cięcie. Rodzi w ten sposób już co druga. Eksperci WHO i ONZ przypatrują się tej sytuacji ze zdziwieniem, pytając, co właściwie dzieje się na polskich porodówkach?

Agata Szczerbiak
02.12.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną