Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Wakacyjne combo

Recenzja gier: "Diablo 3" i "Max Payne 3"

materiały prasowe
W wakacje fani gier wideo mają zazwyczaj więcej wolnego czasu, a te dwie pozycje to zestaw obowiązkowy, na który warto ten czas przeznaczyć.
materiały prasowe

Diablo 3, wydawca: CD Projekt, platforma: PC. Ocena: 5/6 
Max Payne 3, wydawca: Cenega, platforma: PC, PS3, Xbox360. Ocena: 5/6

Twórcom kontynuacji legendarnego „Diablo” nie było czego zazdrościć. Przez 12 lat od czasu premiery poprzedniej części w świecie gier wideo zmieniło się wszystko. Pozostały jedynie miliony fanów i ich – rozdęte przez upływ czasu – oczekiwania. Na pierwszy rzut oka „Diablo 3” to prawie remake: grafika współczesna, ale cała reszta dokładnie taka sama. Bohater ruszający na samotny pojedynek z siłami ciemności, losowo generowane poziomy i nieograniczone możliwości rozwoju postaci. Pocieszające jest to, że kopiowano z doskonałego pierwowzoru. Ale dopiero godziny spędzone z grą odkrywają jej prawdziwe piękno, dopracowanie szczegółów, zróżnicowanie przedmiotów i zadań, perfekcyjne wyważenie elementów. No i oczywiście możliwości gry w sieci, bo przecież w tym drzemie największy potencjał „Diablo”.

Znacznie większe ryzyko podjęło studio Rockstar z kontynuacją innej kultowej serii. W „Max Payne 3” rzucili tytułowego bohatera na ulice São Paulo, gdzie jako cyngiel do wynajęcia ma ochraniać wpływowego biznesmena w walce gangów. Od poprzedniej części nasz były gliniarz stoczył się jeszcze bardziej, ale wpływa to tylko pozytywnie na klimat gry, utrzymany w tonacji noir. Gwarantowane wiele godzin widowiskowej strzelaniny, do tego niebanalny scenariusz, który zresztą coraz częściej jest wyznacznikiem jakości wśród setek projektowanych od sztancy gier akcji.

Polityka 23.2012 (2861) z dnia 06.06.2012; Afisz. Premiery; s. 87
Oryginalny tytuł tekstu: "Wakacyjne combo"
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną