Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bez retuszu

Mea pulpa

To jest moment przełomowy dla polskiej nauki, show-biznesu i historii. Agata Kulesza, aktorka przywracająca temu pojęciu sens i jakość, zaprezentowała się na okładce „Twojego Stylu” w nieretuszowanym zdjęciu. Widać zmarszczki mimiczne oraz kurze łapki wokół oczu. Szok i paradoks. Ilu rzeczy trzeba nie robić, żeby zachować twarz.

• Kolejny szok w niekończącym się świecie niekończących się seriali. Małgorzata Pieńkowska po 11 latach pracy odchodzi z serialu „M jak miłość”. 20 czerwca aktorka wystąpi w ostatnim odcinku sagi, a jej bohaterka wraz z rodziną wyjedzie do Norwegii. Miejmy nadzieję, że życie po życiu pani Małgosi będzie szczęśliwsze niż Ryśka z „Klanu”. On po śmierci skompromitował się bardziej niż za życia.

• Ta wiadomość spadła na nas jak pijany kominiarz. Nie będzie kolejnej edycji programu „Top Model”. Jak niesie wieść biznesowa, wycofał się strategiczny sponsor tego show, firma Procter&Gamble. Po tym, jak traktowano w widowisku przyszłe modelki, jego produktów zaczęli używać przestępcy, kibole i skini.

• Być może Edyta Górniak wystąpi jako prowadząca w nowym programie telewizyjnym. Jedna ze stacji chce, aby wokalistka jeździła po różnych krajach europejskich i pokazywała, jak żyją tam i bawią się młodzi ludzie. Przynajmniej do czasu jej przyjazdu.

• W Warszawie odbył się kolejny Orange Festival. Dopisały światowe gwiazdy. Była Lauren Hill, był zespół Garbage czy Linkin Park. Nasz kraj reprezentowali godnie tacy artyści jak Fisz z Emade czy Power of Trinity. Publiczność zjawiła się w komplecie. Niestety, nie dojechało nagłośnienie. Próbowałem dodzwonić się do Orange i zapytać, czemu tak się stało, ale było bardzo źle słychać.

• To był w tym tygodniu ewidentnie jej tydzień. Ten początek jest równie sensowny jak akcja policji. Funkcjonariusze weszli do domu Kory Jackowskiej, znanej od kilku dni jako Olga J., i znaleźli tam trzy gramy marihuany. Ta wiadomość jest tak fajna, że potrzeba następnych trzech, aby w nią uwierzyć.

• Głównym zajęciem prawdziwych polskich patriotów jest szukanie niepatriotów. Do tego szczytnego celu przydatne mogą być badania pokazujące, że mecz Polska-Rosja oglądało w telewizji 14,7 mln widzów. Wcześniej rekordy należały do Małysza, papieża i Whitney Houston. Czyli więcej nie oglądało, niż oglądało. Liczba osób stojących tam gdzie ZOMO rośnie lawinowo.

• Wreszcie jakiś pozytywny news. Do kolejnego, trzeciego już w swej karierze, ślubu szykuje się Robert Janowski. Robert od lat, pomiędzy ślubami i rozwodami, jest ulubieńcem Polaków jako lider programu „Jaka to melodia”. Za każdym razem jednak, gdy wokalista nie zostawia małżonki, widownia jego topnieje. Miejmy nadzieję, że tym razem Robert rozwiedzie się jeszcze przed nowym sezonem.

• Szykuje się ciekawe, aczkolwiek ryzykowne teatralne wydarzenie. W Teatrze 6. Piętro do premiery sztuki „Rzeź” przygotowują się takie nazwiska jak Cezary Pazura, Jolanta Fraszyńska, Anna Dereszowska czy Michał Żebrowski. Po sukcesie adaptacji filmowej Romana Polańskiego będzie to spore wyzwanie. U Polańskiego grają cztery gwiazdy. U Żebrowskiego jedna. I to w innym spektaklu.

• Najbardziej tajemnicze polskie małżeństwo, czyli Piotr Adamczyk i Kate Rozz, nie poprzestają na multimedialnym promowaniu Kate jako żony Piotra. Pani Adamczykowa postanowiła zrealizować film jako producentka i scenarzystka. Historia opowiada o małżeństwie tak dziwnym, że nawet małżonkowie się dziwią.

• Młodzi kochankowie z serialu „Pierwsza miłość” idą pełnym medialnym ogniem. Agnieszka WłodarczykMikołaj Krawczyk postanowili nagrać wspólnie płytę. Miłość bywa ślepa. Widocznie czasami potrzebuje się przekonać, że jest także głucha.

Polityka 25.2012 (2863) z dnia 20.06.2012; Kultura; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Bez retuszu"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną