Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Komedia

Mea pulpa

Połowa niegdyś najbardziej zabawnego duetu produkującego w Polsce komedie, czyli Tomasz Konecki i Andrzej Saramonowicz, szykuje się do nakręcenia swej pierwszej komedii solo. Mowa oczywiście o Tomaszu Koneckim. Sytuacja, niestety, nie jest łatwa. W naszym kraju już sama wiadomość o tym, że ktoś kręci komedię, wywołuje śmiech.

Monika Olejnik to jak powszechnie wiadomo osoba z dużym poczuciem humoru oraz nie mniejszym dowcipem. Pani Monika wyłapuje śmieszne żarty i nie mniej śmiesznie komentuje je na swojej stronie na Facebooku, bo lubi, jak się o niej pisze. Ostatnio doceniła żart Jarosława Kuźniara o samorozwiązaniu Kościoła, nazywając autora kapłanem poranków. Tych dwoje z TVN24 sporo łączy. Przy nim widzowie wstają, przy niej zasypiają.

• Oto dobra wiadomość dla wszystkich, którzy lubią zarabiać na nienawiści, dzieleniu i szczuciu. Na giełdę wybiera się właściciel serwisu Pudelek, czyli niejaka grupa o2. Panowie Michał Brański, Jacek Świderski i Krzysztof Sierota ostatnio uaktywnili się w mediach. To miłe, że wreszcie poznaliśmy tych, którzy z anonimowego opluwania innych uczynili znak firmowy.

Maria Czubaszek, złośliwe sumienie krajowego show-biznesu, znowu zaszokowała wszystkich. Tym razem postanowiła sobie zrobić operację plastyczną i na dodatek w telewizji. Podobno podniesiono jej powieki. Żeby nie mogła przymykać oka na wszechobecną głupotę.

• Wszystko wskazuje na to, że to będzie sezon kultowego reżysera, czyli Patryka Vegi. Patryk przymierza się do nakręcenia swego nowego kultowego filmu pod roboczym, acz wszystko mówiącym tytułem „Polacy w Egipcie”. Reżyseria Patryk Vega. Scenariusz Mięsny Jeż.

• Po rozstawieniu całej produkcji serialu „Szpilki na Giewoncie” po kątach Magda Schejbal postanowiła odpocząć od telewizji. Znalazła sobie cichy kącik w radiu, tak zwanej Czwórce. Program „Schejbalanga” od samego początku cieszy się wielkim zainteresowaniem stałych słuchaczy. Wszyscy są zainteresowani tym, żeby jak najszybciej zniknął.

• To będzie krajowe połączenie Tarantino i „Seksmisji”. Juliusz Machulski przystępuje do nakręcenia filmu przedstawiającego alternatywną wizję historii. Będzie to komedia opowiadająca o tym, że na skutek kilku przypadków nie doszło do II wojny światowej. W rolę Joachima von Ribbentropa wcieli się Adam „Nergal” Darski. Niestety, na skutek II wojny światowej ekipa nie może znaleźć miejsc, które wyglądałyby tak, jakby skutków tego, co było, nie było.

• To było objawienie miesiąca o randze dużo wyższej niż Natalia Siwiec. Na horyzoncie pojawiła się wnuczka Wojciecha Pokory. W skrócie WWP. Nazywa się Agata Nizińska i spadła na nas jak meteoryt tunguski. WWP śpiewa i chce być aktorką. Na tle dziadka wygląda znakomicie, a bez tła jeszcze młodziej.

• Jest. Znowu wrócił. Największe pośmiewisko wśród tak zwanych paparazzi. Przemek Stoppa ponownie udzielił wywiadu o tym, że mając aparat jest panem życia i śmierci celebrytów. „Losy ludzi w moim obiektywie ważą się w ułamkach sekund” – głosi Raskolnikow migawki. Jak tak dalej pójdzie, Przemek zaczai się pod swoim domem, żeby zrobić zdjęcie sobie samemu.

• Sceptycy od lat narzekają, że programy typu talent show nie pomagają w karierze ich uczestnikom. To nieprawda i mamy na to niezbite dowody. W ostatniej edycji programu „X Factor” zarówno Czesław Mozil, jak i Tatiana Okupnik wyrażali chęć dubbingowania filmów animowanych. I stało się. Zostali gwiazdami dubbingu w filmie „Roman Barbarzyńca”. To proste. Trzeba tylko występować po właściwej stronie jurorskiego stołu.

• To jest już hit, mimo że go jeszcze nie ma. W TVP pojawi się nowy serial królowej polskich seriali Ilony Łepkowskiej. Telenowela pod tytułem „Wszystko przed nami” opowiada o losach młodych ludzi, którzy decydują się na powrót do kraju po latach pracy we Włoszech. Ot, typowa historia o emigrantach „z ziemi włoskiej do Polski”. Jeden taki przyjechał już dużo wcześniej.

• To będzie ślub roku, a może nawet dziesięciolecia. Ola Kwaśniewska, z zawodu córka prezydenta, wychodzi za mąż za Kubę Badacha, z zawodu narzeczonego córki prezydenta. Ślub odbędzie się na Wawelu. Impreza weselna w Gnieźnie, a poprawiny w Biskupinie.

Polityka 29.2012 (2867) z dnia 18.07.2012; Kultura; s. 77
Oryginalny tytuł tekstu: "Komedia"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Sprawa Iwony Wieczorek wraca na Netflixie. I nadal budzi wielkie zainteresowanie

„Sprawa Iwony Wieczorek” szybko stała się hitem Netflixa. Nie kusi widza fałszywą obietnicą, iż znajdzie odpowiedzi na kluczowe pytania. Po serial na pewno obowiązkowo powinna sięgnąć policja.

Ryszarda Socha
16.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną