Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Smakowanie Azji

Pięć azjatyckich smaków w Warszawie

materiały prasowe
Konkurs kina azjatyckiego oraz przegląd kina zaangażowanego społecznie to główne atrakcje szóstej edycji popularnego festiwalu Pięć Smaków, poświęconego prezentacji najciekawszych osiągnięć sztuki filmowej Dalekiego Wschodu (24–30 października).

Rewelacją będzie blisko pięciogodzinny epicki dramat „Seediq Bale” o powstaniu tajwańskich aborygenów przeciwko japońskim okupantom z początku XX w. Film Wei Te-shenga znalazł się na tzw. krótkiej oscarowej liście 10 najwybitniejszych, nieanglojęzycznych produkcji. Mocnych wrażeń dostarczy dokument z Kambodży „Duch, pan piekielnej kaźni” o procesie sądowym i nawróceniu największego zbrodniarza Czerwonych Khmerów, odpowiedzialnego za wymordowanie tysięcy więźniów.

Wiele interesujących tytułów można wyłowić w miniretrospektywach kinematografii Tajwanu i Malezji. A także w przeglądzie filmów wschodnich sztuk walki. Nie wolno również przegapić nietypowego dramatu animowanego „Król świń” Koreańczyka Yeun Sang-ho o szkolnej przemocy – objawienia ubiegłorocznego festiwalu w Busan.

Polityka 43.2012 (2880) z dnia 24.10.2012; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Smakowanie Azji"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Kraj

Sondaż „Polityki”: Jak Polacy oceniają 8 lat rządów PiS. Czy te wyniki dają nadzieję?

Nasz sondaż pokazuje, że pewna grupa elektoratu opozycji tkwi w specyficznym politycznym półśnie: może by i chcieli, aby PiS stracił władzę, ale się przy tym nie upierają. Stale trzeba im wysyłać nowe impulsy, uzmysławiać ekscesy władzy (ostatnio afera wizowa), aby wyrwać ich z przekonania, że „jest tak jak zawsze i lepiej nie będzie”. Natomiast PiS już obudził swoich wyborców-śpiochów.

Mariusz Janicki
20.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną