Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Debiut

Mea pulpa

Oto wielki debiut w mojej rubryce. Debiutuje krwistousta prof. Jadwiga Staniszkis. Pani profesor nakreśliła ostatnio ładny profil osobowy pyzatego idola prawicy Adama Hofmana. „Cynizm, brutalność, prostactwo”. Piękne słowa. Gdyby konformizm mógł latać, Adam zmieniłby się w stację kosmiczną.

• Liderka najbardziej medialnej rodziny, czyli Marta Grycan, wydaje książkę kucharską o miłości. Będą to przepisy na udane dania, udaną rodzinę i udane życie. Rodzina Grycanów to także idealny przepis. Wystarczy być. Wystarczy tyć.

• Ciekawy desant na kontynent amerykański szykuje czołówka krajowych artystów disco polo. Na koncerty do Nowego Jorku wybierają się Akcent, Vivat, Mega Dance oraz Event. Występy planowane są na Halloween. Wtedy oficjalnie można straszyć ludzi.

• Do ciekawego wydarzenia promocyjnego doszło ostatnio w Muzeum Narodowym w Warszawie. Firma BMW prezentowała swój nowy model BMW 7. Pojawili się, jak to zwykle bywa, liczni celebryci w postaci dwóch: Mikołaja Komara i Lidii Popiel. Firma zaprezentowała naprawdę pojemny model auta. Potrafiący na tylnym siedzeniu zmieścić całą imprezę.

• Ambitnego projektu zwiększenia sprzedaży do końca roku podjęli się nowi redaktorzy naczelni tygodnika „Przekrój”, Zuza Ziomecka i Marcin Prokop. Team młody, twórczy i z fermentem. „Przekroju” ostatnio nie kupował nikt. Szansa, że sprzedaż się podwoi, jest zatem realna.

• Gdy byłem młody, jej postać z filmu „Polowanie na muchy” śniła mi się po nocach. Małgorzata Braunek – kobieta, o której napisać, że jest celebrytką, to jak napisać o mnie, że jestem aktorem. Pani Małgorzata napisała właśnie książkę „Jabłoń w ogrodzie, morze jest blisko”. Po przeczytaniu mogę śmiało sparafrazować tytuł, odnosząc go do licznych książek znanych medialnie postaci. „Jabłoń w ogrodzie, literatura jest daleko”.

Elżbieta Jaworowicz, właścicielka najbardziej telewizyjnych nóg, dostała wreszcie nowy program, też telewizyjny. Autorka „Sprawy dla reportera” będzie prowadziła magazyn „Elżbieta Jaworowicz – Tak było, tak jest”. Telewizja publiczna wreszcie staje na nogi. I to jakie.

• Oto dowód, że nawet w trudnych, tandetnych i recesyjnych czasach można ludzi zarazić teatrem. W stołecznym Capitolu odbyła się premiera sztuki „Single i remixy”. Grają między innymi Anna Mucha i Weronika Książkiewicz. Spektakl szybko wtargnął na okładki tabloidów. Od swej najładniejszej strony. Czyli od dekoltu.

Patrycja Kazadi, jedna z ładniejszych twarzy telewizji, została twarzą nowej kolekcji ubrań projektanta Łukasza Jemioła. Nosi ona nazwę BASIC. Kolekcja nie podoba mi się, bo całkowicie, choć twarzowo, zasłania Kazadi.

• To miłe zaskoczenie. Dziennikarz TVN24 i Radia TOK FM Łukasz Grass napisał książkę „Trzy mądre małpy”. To podobno polska odpowiedź na dzieło Murakamiego „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”. Rzecz jest niby o triathlonie, ale na miejscu Karolaka, Topy i Adamczyka tobym się o ten tytuł obraził.

Beata Sadowska, dziennikarka, poprowadzi w radiu Chili Zet sobotni program poranny „W biegu i na wybiegu”. Wybieg jest taki, że wcześniej ten program prowadziła dziennikarka Małgorzata Sadowska. Nadawca podobno liczy, że obie panie się nie zorientują.

Małgorzata Kożuchowska, aktorka, której medialna śmierć była równie popularna jak życie, została twarzą polskiej marki odzieżowej Aryton. Widziałem plakat. Spokojnie mógłbym go sobie powiesić nad łóżkiem i w marzeniach powoli rezygnować z marki odzieżowej.

• Jurorka programu „Tylko taniec”, legendarna tancerka, żywa reklama wiecznej imprezy, a prywatnie kobieta żywa torpeda, czyli Krystyna Mazurówna, napisała biografię pod apetycznym tytułem „Moje noce z mężczyznami”. Mazurówna to życiowa partnerka Mrożka, Kisielewskiego, Toeplitza i Plucińskiego. Oraz anonimowego paryskiego kloszarda, którego nazwiska do dziś nie ustaliła.

• Młody, zdolny, ambitny, ładny, ale myślący. Maciej Zakościelny nie chce być już tylko aktorem czy nawet śpiewającym jazz aktorem. Maciej otworzył na warszawskim Żoliborzu klubokawiarnię, i to w domu Kaliny Jędrusik. Będą się tam odbywały koncerty z jej piosenkami, wystawy jej zdjęć oraz degustacje dań, których była autorką. Obecnie trwają prace, żeby nie przyjechała tam Magda Gessler.

Polityka 43.2012 (2880) z dnia 24.10.2012; Kultura; s. 85
Oryginalny tytuł tekstu: "Debiut"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Czy oddawać Ukrainie polskie patrioty? NATO naciska, presja rośnie, Warszawa odmawia

Międzynarodowa presja na Polskę nie maleje – zapewne będzie rosła do szczytu w Waszyngtonie, któremu potrzeba „sukcesu". W którymś momencie Warszawa może być nawet napiętnowana za opór, zwłaszcza jeśli na podarowanie Ukrainie świeżo kupionych patriotów zdecydują się Rumunia lub Szwecja.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
14.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną